Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Rolls-Royce: dzieło sztuki w hołdzie kosmosu

Rolls-Royce Phantom Tempus (fot. RR)
Rolls-Royce Phantom Tempus (fot. RR)
Rolls-Royce prezentuje Phantom Tempus Collection. To wcielenie inspirowane tajemniczym niebiańskim zjawiskiem oraz Czasem, który Albert Einstein, jeden z najlepszych umysłów w historii ludzkości, definiował jako trwałą iluzję.

Wszyscy wiemy, że Czas nie stoi w miejscu, nie czeka na nikogo. Pomimo tego zarządzamy nim, pilnujemy, liczymy na niego, mierzymy nawet najmniejsze odcinki. Dlatego stworzyliśmy przestrzeń, w której te miary nie mają racji bytu. Klientów Rolls-Royce’a nie ogranicza czas. Świat na zewnątrz ze wszystkimi swoimi napięciami i oczekiwaniami zostaje zapomniany.

Przyznajcie, że to wszystko brzmi bardzo patetycznie. Ale taki właśnie jest świat luksusu. Doczesne miary i problemy nie mają w nim znaczenia… Phantom Tempus jest samochodem dla tych, którzy szukając swojego miejsca w uniwersum, kształtują świat. Rozumieją, iż obok przynależnych nam darów, talentów czy szans, wszyscy otrzymujemy także swój Czas – i to do nas należy maksymalne wykorzystanie każdej chwili – teraz już rozumiecie dla kogo jest ten Phantom? Ja też nie…

Rolls-Royce Phantom Tempus (fot. RR)
Rolls-Royce Phantom Tempus (fot. RR)

Pulsar

W projekcie kolekcji Phantom Tempus odnajdujemy różnorodną estetykę i intelektualne wątki związane z czasem i kosmosem. Kluczowym motywem jest rzadkie zjawisko astronomiczne, pulsar, nieznane aż do 1967 roku i odnalezione w najdalszych zakątkach przestrzeni kosmicznej (najbliższy odkryty znajduje się 280 lat świetlnych lub 1 680 bln mil od Ziemi). Te bardzo gęste, rozżarzone do białości gwiazdy emitują fale elektromagnetyczne w bardzo regularnym rytmie, co sprawia, że są jednymi z najbardziej dokładnych zegarów we wszechświecie. W Phantomie Tempus ta unikalna siła natury została odwzorowana jako centrum rozświetlonej podsufitki Bespoke Starlight Headliner, na którą składają się światłowody orar haft Bespoke, co razem tworzy unikalną i piękną całość – Pulsar Headliner.

Rolls-Royce Phantom Tempus (fot. RR)

Iluzja bezruchu

Kolejny aspekt czasu – iluzja jego bezruchu – została uchwycona w „zmrożonym przepływie Czasu” zdobiącym tzw. Galerię Phantoma. To unikalne dzieło jest umieszczone na przedniej desce, na której celowo pominięto obecność zegarka, by podkreślić w ten sposób wolność właścicieli od upływu czasu i jego ograniczeń. Jednorodny fragment aluminium został wyfrezowany tak, aby stworzyć 100 pojedynczo konturowanych kolumn prezentujących okres 100 milionów stanowiący czas obrotowy pulsara. Każda z kolumn jest anodyzowana na czarno i ręcznie polerowana, aby odbijała światło. Gdy oczy przesuwają się wzdłuż Galerii, cała struktura, pomimo iż jest lita, wygląda jakby pulsowała i zginała się.

„Rozróżnienie pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, jest tylko uparcie obecną iluzją.” Albert Einstein

Rolls-Royce Phantom Tempus (fot. RR)
Rolls-Royce Phantom Tempus (fot. RR)

Wzór wirujących, wijących się gwiazd ozdabia wnętrze drzwi. Tworzą go setki podświetlanych otworków, zaś dodatkowe perforacje w kontrastującej skórze dodają głębi i ostrości efektu zapewniając odpowiednią aurę, nawet gdy nie są podświetlone.

Powstanie tylko 20 limuzyn Phantom Tempus

Samochody z kolekcji Phantom Tempus są pomalowane nowym lakierem Bespoke – Kairos Blue – stworzonym by zaprezentować głęboką ciemność i tajemniczość kosmosu. Farba zawiera niebieskie płatki miki przypominające klejnoty, które błyszczą i migotają w świetle jak gwiazdy. Efekt ten podkreślają zewnętrzne czarne detale.

Rolls-Royce Phantom Tempus (fot. RR)
Rolls-Royce Phantom Tempus (fot. RR)

Finalnym akcentem towarzyszącym kolekcji jest unikalne akcesorium. Kosz szampański Tempus Champagne Chest powstał na bazie cieszącego się dużym uznaniem kosza Rolls-Royce Champagne Chest i zawiera znaczący dla kolekcji element. Ręcznie namalowany pulsar widnieje na stoliku, pod którym skrzynka ukrywa termos do chłodzenia szampana i kawioru, cztery ręcznie zrobione kryształowe kieliszki ułożone tak, aby przywoływały widok cylindrów silnika V12 oraz łyżeczka do kawioru z masy perłowej. Powstanie jedynie 20 takich aut.

Total
0
Shares