Sabine Schmitz: będzie zakręt jej imienia na Nürburgringu

Sabine Schmitz
Sabine Schmitz (fot. Wiki Commons)

Sabine Schmitz na zawsze pozostanie częścią Nordschleife. Tor Nürburgring uhonoruje ją nazywając jeden z zakrętów jej imieniem. Przyszły „Sabine-Schmitz-Kurve” (zakręt Sabine Schmitz) to zakręt na Nordschleife na obrzeżach Nürburga, gdzie Sabine się wychowała. Sabine jest pierwszą kobietą, która wygrała słynny wyścig 24h Nürburgring i jest znana na całym świecie jako „Królowa Północnej Pętli”. Sabine odeszła w marcu tego roku w wieku zaledwie 51 lat.

Największy zaszczyt dla legendy Sabine Schmitz

Bugatti na Nürburgringu (fot. Bugatti)
Bugatti na Nürburgringu (fot. Bugatti)

Teraz Sabine Schmitz otrzyma zakręt jej imienia, a to największy zaszczyt na torze wyścigowym. Wybór padł na lewy zakręt, który znajduje się na obrzeżach gminy Nürburg – gdzie Sabine dorastała. Po zjechaniu z toru Grand Prix jest to pierwszy zakręt na Nordschleife. Oficjalna inauguracja „Sabine-Schmitz-Kurve” odbędzie się w ramach 6-godzinnego wyścigu Nürburgring Endurance Eeries w dniu 11 września 2021 r.

Wychowana na Nürburgringu

Sabine Sch. (fot. Top Gear)

Sabine większość życia spędziła przy Nordschleife. W sumie wykonała ponad 33 000 okrążeń Północnej Pętli. Wesoły śmiech i otwarte serce dla każdego fana Nordschleife – tak zostanie zapamiętana Sabine. Zasłynęła na całym świecie swoim przyjacielskim zachowaniem oraz tym jak jeździła po tym ekstremalnie wymagającym torze wyścigowym.

Total
0
Shares