Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Samochody to za mało. Bentley wchodzi w luksusową deweloperkę

Dla jednych to będzie zaskoczenie, dla drugich naturalna chęć wykorzystania legendy. Bentley Motors zrealizuje projekt mieszkaniowy. Budowa najwyższego nadmorskiego apartamentowca w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się już w 2023 roku.

Firma Bentley Motors ogłosiła plany budowy pierwszego na świecie luksusowego wieżowca mieszkalnego marki Bentley Residences. Do inicjatywy dołączył czołowy deweloper nieruchomości z południowej Florydy, Dezer Development oraz znana firma architektoniczna Seger Suarez Architects.

Najwyższy budynek nad morzem

Bentley Residences to ponad 200 luksusowych apartamentów zbudowanych dla klientów oczekujących najlepszego designu i jakości. Wieżowiec liczący 229 metrów wysokości i ponad 60 pięter będzie architektoniczną wizytówką miasta Sunny Isles Beach wchodzącego w skład obszaru metropolitalnego Miami. Inwestycja stanie się zarazem najwyższym wieżowcem mieszkalnym wszystkich wybrzeży USA.

­Bentley Residences będzie „symbolem autentycznej jakości, zrównoważonego rozwoju i innowacji”. Dział projektowy Bentley Motors zadbał o to, by DNA firmy było odczuwalne w całym kompleksie. Zarazem wykorzystane materiały, stopień wykończenia, jak i wyposażenie każdego z apartamentów będzie reprezentować najwyższy poziom luksusu, kojarzący się z brytyjską marką. Budynek zostanie wyposażony w opatentowaną windę samochodową, zaprojektowaną z myślą o miłośnikach motoryzacji. Co więcej, mieszkańcy będą mieli do dyspozycji własne garaże na wiele stanowisk, co podkreśli ekskluzywny charakter inwestycji. Dzięki innowacyjnemu projektowi Bentley Residences będzie oferować niepowtarzalne widok na ocean i zatokę z każdego apartamentu. Jest to możliwe dzięki cylindrycznej formie budynku i oknom sięgającym sufitu.

Luksus na niespotykanym dotąd poziomie

Każdy apartament będzie zapewniał dostęp do prywatnego balkonu, basenu, sauny i prysznica na świeżym powietrzu. Projekt wnętrz zakłada wykorzystanie materiałów wykończeniowych pozyskanych w sposób zrównoważony. We wnętrzu budynku znajdzie się siłowania, spa, whisky bar i restauracja. Inwestor zapewni też prywatne ogrody.

Zamysłem projektu jest zapewnienie luksusowego stylu życia w zrównoważonej harmonii ze światem natury. Bentley Residences został zaprojektowany zgodnie z programem certyfikującym Florida Green Building Council (FLGC) i innymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Przewidywane rozwiązania mają umożliwić zminimalizowanie wpływu inwestycji na lokalną przyrodę. Do budowy zostaną wykorzystane materiały bezpieczne dla środowiska, a oświetlenie wybrzeża zostanie ograniczone, co pozwoli na ochronę lokalnych gatunków żółwi morskich.

Rozpoczęcie budowy przewidywane na początek 2023 roku. Zakończenie budowy Bentley Residences ma nastąpić w 2026 roku.

Total
0
Shares