Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Sandero, Stepway, Logan – trzy nowe modele Dacii

29 września oficjalnie zadebiutują trzy nowe modele III generacji marki Dacia. Już dziś kilka szczegółów na ich temat.
Dacia Sandero, Dacia Sandero Stepway, Dacia Logan
Nowe Dacia Sandero, Dacia Sandero Stepway, Dacia Logan (fot. materiały prasowe producenta)

Marka Dacia już niebawem oficjalnie wprowadzi trzy nowe modele do swojego portfolio. Mowa o nowej Dacii Sandero, modelu Sandero Stepway oraz Dacii Logan. Choć oficjalna prezentacja nowej generacji modeli marki Dacia jest zaplanowana na 29 września, już dziś możemy zdradzić kilka szczegółów dotyczących tych, wyróżniających się niską ceną, samochodów.

Jak podkreśla producent, trzecia generacja Sandero, Sandero Stepway oraz Logan wyróżnia się przede wszystkim całkowicie zmienioną stylistyką. Wszystkie trzy wymienione auta marki wyróżniają np. charakterystyczne światła w kształcie litery Y, które według zamysłu projektantów mają stać się elementem stylistycznym łączącym wizualnie nowe modele. Zabieg Dacii to nie nowina w świecie motoryzacji, wielu producentów stosuje podobne rozwiązania. Pozwala to wizualnie zunifikować różne modele danej marki, a przez to zwiększyć jej rozpoznawalność.

Dacia Sandero i Dacia Sandero Stepway – charakterystyczne reflektory i masywniejszy wygląd Stepwaya (fot. Dacia)

To co ma się nie zmienić w nowych Daciach to ich korzystna – na tle innych samochodów – wycena. Auta wciąż mają być połączeniem rozsądnej funkcjonalności i przede wszystkim – jak podkreśla producent – bezkonkurencyjnej ceny. Ponadto nowe modele – Sandero, Sandero Stepway i Logan – mają hołdować fundamentom marki: prostocie i bezawaryjności. O ile jednak z prostotą się zgodzimy. To z bezawaryjnością – już mniej. Zgodnie z raportem niemieckiego TÜV z roku 2020, w pierwszej piątce najbardziej awaryjnych samochodów 2-3 letnich, pierwsze i drugie miejsce zajmują odpowiednio Dacia Logan (13,6%) i Dacia Duster (11,7%) nieznacznie wyprzedzając Citroëna Berlingo (11,2%). Zdecydowanie lepiej jest w rankingu aut 4-5-letnich, gdzie w pierwszej piątce najbardziej awaryjnych modeli w ogóle nie ma Dacii.

Trzecia generacja modeli marki Dacia wciąż ma być bardzo korzystnie wycenionymi pojazdami (fot. Dacia)

Trzeba jednak zaznaczyć, że dziś Dacia to auta nieporównywalnie lepiej wykonane od jednego “słynnego” modelu. Tego znanego z czasów, zanim rumuńską marką zainteresowali się Francuzi. Nie zmienia to jednak faktu, że z hasłem “bezawaryjność” bym tu nie szafował. Wracając do najnowszej generacji. Nowa Dacia Sandero wyróżnia się na tle poprzednika nieco większym rozstawem osi – to może sugerować więcej przestrzeni w kabinie. Dacia Sandero Stepway zyskała nieco większy prześwit. Auto wyróżnia się wypukłą maską z charakterystycznymi przetłoczeniami. Pojawiło się też chromowane logo Stepway na grillu, cóż za ekstrawagancja – zakładając, że ceny pozostaną na tak samo przystępnym poziomie. Wreszcie nowy Logan zyskał bardziej wydłużoną sylwetkę, co ma nadawać temu auto wrażenia większej dynamiki. Jak faktycznie będzie z tą dynamiką? Z odpowiedzią na to pytanie wstrzymamy się do oficjalnej premiery wszystkich trzech modeli, zaplanowanej na 29 września.

Total
3
Shares