Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Seria Volvo Recharge z większym zasięgiem i większą mocą

Volvo Recharge to seria hybryd plug-in szwedzkiej marki. Producent ogłosił modernizację układów napędowych, dostaną większą moc i większą baterię.
Seria hybryd PHEV Volvo Recharge otrzyma silniki elektryczne o większej mocy i pojemniejszy akumulator trakcyjny (fot. Volvo)

Samochody hybrydowe plug-in szwedzkiej marki z serii Volvo Recharge otrzymają mocniejsze silniki elektryczne i pojemniejsze akumulatory. Zmiana ma dotyczyć wszystkich modeli PHEV w gamie Volvo: Volvo S60, V60, XC60, S90, V90 i XC90 Recharge. Co zostanie zmienione?

Jak podaje producent, największą modyfikacją, jaka czeka wymienione modele hybryd plug-in z serii Volvo Recharge jest nowa bateria trakcyjna dla silnika/silników elektrycznych. Nowe akumulatory zostaną wyposażone w trzecią warstwę ogniw, co zwiększy ich pojemność z dotychczasowych 11,6 kWh do 18,8 kWh. Zdaniem producenta ma to umożliwić pokonanie w trybie zeroemisyjnym dystansu nawet 90 km.

Po modyfikacjach hybrydy plug-in z serii Volvo Recharge będą w stanie przejechać na samym prądzie nawet 90 km (fot. Volvo)

Ponadto w modelach PHEV z serii 60 i 80 instalowane będą mocniejsze silniki elektryczne o mocy 145 KM, a nie 87 KM jak dotychczas. W rezultacie sumaryczna moc całego układu napędowego hybrydowego modelu Recharge T6 wyniesie 350 KM, a dla najmocniejszych hybryd Recharge T8 aż 450 KM, tym samym te ostatnie warianty staną się najmocniejszymi autami Volvo, jakie kiedykolwiek zbudowano.

Zwiększenie mocy oznacza, że najmocniejszy wariant T8 Recharge będzie dysponował imponującą mocą 450 KM (fot. Volvo)

Jest rok 2021 i kierowcy nie powinni polegać wyłącznie na benzynie lub oleju napędowym podczas dojazdów do pracy – powiedział Henrik Green, dyrektor ds. technologii w Volvo Cars. Nasze najnowsze hybrydy plug-in zapewniają idealny zasięg na napędzie elektrycznym potrzebny w codziennym życiu większości ludzi.

W najmocniejszej wersji napędu T8 Recharge modyfikacjom poddano także jednostkę spalinową (fot. Volvo)

Nowy układ napędowy jest wprowadzany we wszystkich modelach hybrydowych plug-in Volvo Recharge opartych na architekturze Scalable Product Architecture (SPA), która obejmuje modele Volvo S60, V60, XC60, S90, V90 i XC90 Recharge. Zmiany układu napędowego objęły także silnik spalinowy w wersji T8. Dotychczas był on wyposażony w kompresor i dużą turbosprężarkę. W efekcie modernizacji kompresor został zastąpiony sprężarką elektryczną, z którą współpracuje turbosprężarka. Po modyfikacjach silnik osiąga moc na niższych obrotach, zużywa mniej paliwa i ma niższą emisję C02.

Total
0
Shares