Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Škoda Enyaq iV wchodzi do oferty. Ceny w Polsce i warianty modelu

Škoda Enyaq iV weszła do oficjalnej oferty czeskiej marki w naszym kraju. Auto pojawi się w dwóch wersjach różniących się mocą i akumulatorem
Škoda Enyaq
Enyaq iV stał się produkcyjnie bezemisyjny (fot. Škoda)

O modelu Škoda Enyaq iV – pierwszym, w pełni elektrycznym SUV-ie czeskiej marki już na naszych łamach wspominaliśmy przy okazji światowej premiery tego auta. Teraz przyszedł czas na konkrety. Za ile to auto możemy kupić w Polsce? W jakich wersjach? I co za te pieniądze otrzymamy? Oto odpowiedzi.

Škoda Enyaq iV oficjalnie wchodzi o oferty handlowej marki Škoda w naszym kraju. Deklarowany zasięg do 536 km (w najbardziej pojemnej wersji), czas ładowania od 5% do 80% najszybszą obsługiwaną przez ten model ładowarką 125 kW to ponoć 38 minut. Życie i testy pewnie to zweryfikują, ale pewna jest już cena.

Škoda Enyaq iV
Škoda Enyaq iV (fot. Škoda)

Model ten pojawił się w polskim cenniku czeskiej marki w dwóch wariantach: Škoda Enyaq iV 60 oraz Škoda Enyaq iV 80. Liczby w nazwach modelowych odnoszą się do pojemności akumulatorów w obu wersjach (odpowiednio: 62 kWh i 82 kWh). Cena tańszego modelu Enyaq iV 60 startuje od 182 300 zł. Poniższy graf z oficjalnego cennika prezentuje ceny obu wersji i ich parametry:

Cennik Skoda Enyaq iV
Oficjalne ceny dwóch wariantów modelu Škoda Enyaq oferowanego w Polsce (graf. Škoda)

Oprócz wymienionych elementów wyposażenia znajdujących się w standardzie obu wersji klienci będą mogli zamówić spory zestaw dodatków. Wśród nich znajdują się cztery ponadstandardowe pakiety wykończenia wnętrz (dla obu wersji – w cenach od 3000 zł do 8900 zł za topowy pakiet EcoSuite). W opcjonalnym pakiecie Convenience Basic za 4150 zł (taka sama cena dla obu wersji Enyaq) domówić można bezkluczykowy dostęp (Kessy Full), indukcyjną ładowarkę smartfona, phone box (wzmocnienie sygnału GSM), dźwiękochłonne szyby boczne, przyciemniane szyby boczne z tyłu i tylna, dodatkowe wygłuszenie wnętrza oraz funkcję Driver Alert (asystent ostrzegający o zmęczeniu kierowcy). Na 6000 zł (także dla obu wersji) producent wycenił pakiet Convenience Plus, który zawiera wszystko to co poziom Basic i dodatkowo bezdotykowo otwieraną klapę bagażnika.

Skoda Enyaq iV
Jeden z wariantów wnętrza modelu Skoda Enyaq iV proponowany przez producenta (fot. Skoda)

Chętni na adaptacyjny tempomat również będą musieli dopłacić. Funkcja ta znajduje trafiła do opcjonalnego pakietu Assisted Drive Basic kosztującego 3900 zł (tyle samo dla obu odmian Enyaq). Oprócz ACC (Adaptive Cruise Control) otrzymamy dodatkowo Side Assist (asystent martwego pola obserwacji) oraz Crew Protect Assist (aktywna funkcja ochrony kierowcy i pasażera z przodu). Trzeba jednak pamiętać, że pakiet ten jest powiązany z innym, o nazwie Drive (1600 zł dla Enyaq iV 60) lub Drive Sport (2750 zł dla Enyaq iV 60 lub 1150 zł dla wyższego modelu). Wiele pakietów wyposażenia dodatkowego nowej Škody Enyaq iV jest ze sobą specyficznie powiązanych (wybór jednego pakietu wymaga innego). Czy można w ogóle coś wybrać niezależnie od innych opcji? Można, np. wyświetlacz head-up display z rozszerzoną rzeczywistością. Dla obu wersji jest to opcja za skromne 4200 zł. Tak samo jest w przypadku dachu panoramicznego (4700 zł), 10-cio głośnikowego systemu audio Škoda Sound System (2300 zł), czy pompy ciepła (5700 zł).

Skoda Enyaq iv
Skoda Enyaq iV (fot. Skoda)

A jak z ładowaniem? Obie wersje Škody Enyaq iV w standardzie możemy ładować prądem przemiennym o mocy do 11 kW (gniazdo Type 2) lub prądem stałym o mocy do 50 kW. Czy da się ładować szybciej? Tak, ale wymaga to dopłaty 2500 zł. Za tę cenę Škodę Enyaq iV 60 możemy ładować prądem o mocy maksymalnej 100 kW. Wyższy model – Enyaq iV 80 – prądem o mocy 125 kW. Cena jednej opcji szczególnie nam się podobała. Zwróćcie uwagę na ostatnią z niżej wymienionych opcji:

cennik Skoda Enyaq iV
Za kabel do ładowania ze zwykłego gniazdka (230 V lub “siły”) musimy dopłacić, ale kwota jest akceptowalna 😉 (źr. Škoda)

Oficjalny cennik nowego modelu został również udostępniony na oficjalnej witrynie internetowej czeskiej marki.

Total
0
Shares