Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Škoda świętuje osiągnięcia w produkcji pojazdów i komponentów. Już 750 tys. SUV-ów Kodiaq

Škoda Auto świętuje trzy osiągnięcia, które stanowią kamienie milowe w produkcji pojazdów i komponentów. Marka wyprodukowała już 750 tysięcy egzemplarzy SUV-ów Kodiaq. Jubileuszowy model zjechał z linii produkcyjnej w zakładzie w Kvasinach. Škoda Auto przekroczyła również próg 4 milionów wytworzonych egzemplarzy silników EA211 oraz wyprodukowała 15-milionową skrzynię biegów najnowszej generacji. Oba te komponenty montowane są również w pojazdach innych marek Grupy Volkswagen.

Skoda

– Te trzy kamienie milowe w produkcji wyraźnie pokazują wysoką wydajność naszego zespołu. Imponujące liczby dowodzą, że nasze modele są dobrze przyjmowane na całym świecie, a dzięki swojej wysokiej niezawodności doskonale sprawdzają się każdego dnia. Jednocześnie nasza produkcja komponentów nabiera w ostatnich latach coraz większego znaczenia w ramach Grupy Volkswagen. Chciałbym pogratulować całemu zespołowi tych wspaniałych osiągnięć. Takie sukcesy stanowią dodatkową motywację do stawiania czoła przyszłym wyzwaniom z determinacją, zwłaszcza w tych trudnych czasach – mówi Michael Oeljeklaus, członek zarządu Škoda Auto ds. produkcji i logistyki.

750-tysięczny SUV Kodiaq

Kodiaq zapoczątkował kampanię SUV-ów w marce Škoda. W zeszłym roku firma zaprezentowała odświeżoną wersję tego modelu, który jest dostępny również w wersji siedmioosobowej. Od momentu wprowadzenia go na rynek jesienią 2016 r. Škoda wyprodukowała już 750 tysięcy egzemplarzy dużego SUV-a. Jubileuszowy egzemplarz zjechał z linii produkcyjnej w zakładzie w Kvasinach. To tutaj Škoda produkuje również modele Karoq, Superb oraz Superb iV.

4 miliony silników EA211

Skoda

Škoda Auto produkuje silniki EA211 w swoim głównym zakładzie w Mladá Boleslav od 2012 roku. Aktualnie produkcja przekroczyła próg 4 milionów egzemplarzy. Obecnie blisko 700 pracowników produkuje dziennie około 2,5 tys. silników z aluminiowymi blokami. Układ napędowy ma wiarianty trzycylindrowe1.0 MPI, 1.0 MPI EVO, 1.0 TSI i 1.0 TSI EVO oraz czterocylindrowe 1.6 MPI i 1.4 TSI. Oprócz modeli Škody, silniki te wykorzystuje się na całym świecie w pojazdach Audi, Volkswagen i Seat.

15 milionów skrzyń biegów

Škoda Auto wyprodukowała 15 milionów skrzyń biegów wszystkich typów najnowszej generacji. Od 2011 roku z linii produkcyjnej w Mladá Boleslav zjechało ponad 2 miliony egzemplarzy manualnej skrzyni biegów MQ/SQ100. Obecnie Škoda używa tej skrzyni w modelu Fabia, a także w modelach innych marek Grupy Volkswagen. W swoim głównym zakładzie w Mladej Boleslav producent samochodów wyprodukował od 2001 roku prawie 8,5 miliona sztuk pięcio- i sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów MQ200. Jest ona stosowana w różnych modelach Škody na całym świecie, w tym w Škoda Kushaq i Škoda Slavia, a także w modelach innych marek Grupy. Od 2012 roku w fabryce komponentów Škody w Vrchlabí wyprodukowanych zostało natomiast ponad 4 miliony sztuk automatycznej skrzyni biegów DQ200.

Total
0
Shares