Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Škoda testuje ostrzeżenia o pociągach w aplikacji Traffication

Škoda testuje nową funkcję w aplikacji Traffication dostępnej w systemie Infotainment. Najnowsza wersja oprogramowania, która jest testowana w ramach projektu pilotażowego w Czechach, ostrzega przed zbliżającymi się pociągami. Zmniejsza tym samym ryzyko wypadków na przejazdach kolejowych. Ponadto aktualizacja uzupełnia starszą wersję aplikacji o funkcje, takie jak: ostrzeganie przed kierowcami poruszającymi się w nieprawidłowym kierunku lub o ryzyku omyłkowego wjechania na autostradę pod prąd, aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Škoda stale dodaje nowe rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, aby zwiększać bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. W ramach projektu pilotażowego, Škoda, we współpracy z czeską spółką kolejową Leo Express, przygotowuje nową funkcję w aplikacji Traffication w systemie Infotainment. Klienci, którzy już korzystają z aplikacji, mogą pobrać jej aktualizację. Informacja o niej pojawi się w centrum powiadomień systemu. O dostępnej aktualizacji powiadomi także sklep internetowy w pojeździe (MIB).

Nowe funkcje ostrzegania

Lokalizacje pociągów są przesyłane w czasie rzeczywistym do chmury. Następnie, za pomocą aplikacji Traffication, informacje przekazywane są zbliżającemu się do przejazdu kolejowego autu Škoda. Ostrzeżenie o nadjeżdżającym pociągu pojawia się w formie wyskakującego okienka na centralnym wyświetlaczu systemu Infotainment wraz z powiadomieniem akustycznym. Škoda pracuje nad integracją przejazdów różnych firm kolejowych w całej Europie, a rozmowy z kilkoma innymi są już w toku.

Škoda Connect – łatwe pobieranie

Škoda Traffication
Škoda testuje nowe oprogramowanie ostrzegające przed nadjeżdżającymi pociągami (fot. materiały prasowe)

Aplikację Traffication można pobrać w samochodzie online – ze sklepu internetowego Škoda Connect. Aplikacja może być montowana we wszystkich aktualnych modelach Škoda, oprócz Enyaq iV. Pod warunkiem, że pojazd jest wyposażony w najnowszy system Infotainment trzeciej generacji (Modular Infotainment Matrix). Aplikacja działa automatycznie w tle – bez konieczności włączania jej przez kierowcę. Gdy osoba prowadząca auto napotka zagrożenia ruchu ulicznego lub znajdzie się w ich bezpośrednim sąsiedztwie, funkcja natychmiast pokazuje ostrzeżenia.

Nie tylko pociągi

Oprócz nowo dodanych ostrzeżeń o zbliżających się pociągach aplikacja wyświetla także inne rodzaje alertów od dostawców informacji o ruchu drogowym lub bezpośrednio od innych samochodów Škoda. Zawiadomienia mogą ostrzegać kierowców przed trudnymi warunkami pogodowymi i drogowymi lub wypadkami. Ponadto aplikacja może wykryć kierowcę przemieszczającego się niezgodnie z kierunkiem jazdy lub wjeżdżającego na autostradę pod prąd i ostrzec innych uczestników ruchu o potencjalnym niebezpieczeństwie. W przypadku złej widoczności informacja o włączeniu przez innych kierowców Škody świateł przeciwmgielnych także przesyłana jest do chmury. Kierowcy mogą również za pomocą jednego kliknięcia zgłaszać zagrożenia drogowe do sieci. Tym samym za pośrednictwem funkcji Traffication ostrzegą innych uczestników ruchu. Aplikacja jest obecnie dostępna w 32 krajach europejskich i wyświetla ostrzeżenia w 23 językach.

Total
0
Shares