Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Tesla i Cyberpunk 2077? Tak, to mogłoby zadziałać

Najnowsze auta marki Tesla – model X i model S – dysponują mocą obliczeniową wystarczającą do działania gry Cyberpunk 2077.
Tesla i gry
Tesla i gry? To już jest, a co z Cyberpunkiem 2077? (fot. Tesla)

Elon Musk, najbardziej obserwowany biznesmen świata (wielu celebrytów nawet nie śni o jego popularności), znowu podrzucił mediom przynętę. Chodzi o gry komputerowe na pokładzie Tesli Model X i Tesli Model S – oczywiście mówimy o najnowszych wersjach tych aut. Ponoć w autach marki Tesla, Cyberpunk 2077 spokojnie by zadziałał – mocy obliczeniowej układom graficznym nie zabraknie. Musk jednak już wielokrotnie tweetował stwierdzenia, które – delikatnie rzecz ujmując – rozmijały się z prawdą. Jednak tym razem, prawdopodobnie ma rację.

Cyperpunk 2077 i klasyczne Porsche 911

Aktualnie trwają targi Computex Taipei. Pozornie dla branży motoryzacyjnej nic interesującego. Pozornie. Oto bowiem podczas konferencji firmy AMD, tak, tej od procesorów, układów graficznych i innych elementów półprzewodnikowych odpowiedzialnych za działanie nie tylko komputerów, czy konsol, ale również systemów inforozrywki w samochodach, jej szefowa, dr Lisa Su przedstawiła plany firmy na najbliższy czas. Z jej ust padło takie zdanie “Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, gdzie znajdziesz (układy graficzne – dop. red.) RDNA2. Są obecne na drogach, na rynku pojazdów elektrycznych, razem z nowymi Teslami Model S i Model X”.

Granie podczas jazdy to głupota i oficjalnie nie jest to możliwe, ale podczas ładowania? Sami byśmy pograli w Cyberpunka 2077 na pokładzie Tesli (fot. Shutterstock)

No dobrze, zatem elektronika nowych Tesli korzysta z układów AMD. Czy to ma znaczenie? O tak. Dla graczy. Ze słów dr Su, CEO AMD można wywnioskować, że najnowsze wersje Tesla Model X i Tesla Model S będą dysponować mocą obliczeniową znacznie wyższą od konsol nowej generacji, na których jak najbardziej Cyberpunk 2077 działa. I to znacznie lepiej niż na konsolach PS4 czy Xbox One. Zatem gdyby Tesla rozważała przeniesienie do swoich systemów inforozrywki nawet bardzo wymagające obliczeniowo tytuły gier, takie jak Cyberpunk 2077, teoretycznie powinno być to możliwe.

Wszystkie superchargery Tesli będą zasilane ze źródeł odnawialnych – kiedy? Zobacz!

Oczywiście angażujące kierowcę oprogramowanie w systemach inforozrywki w samochodach to proszenie się o kłopoty. Oficjalnie w autach marki Tesla, ani Cyberpunk 2077, ani jakakolwiek inna gra nie zadziała, gdy pojazd jest w ruchu, ale nie od dziś wiadomo, że ludzie lubią “hakować”. W każdym razie zgodzimy się co do jednego: Cyberpunk 2077 na pokładzie Tesli byłby niezłym pomysłem na spędzenie czasu w aucie podczas jego ładowania.

Ile zarobiła Tesla w tym roku?

Total
0
Shares