Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ile zarobiła TESLA w 2021?

tesla model x
Tesla Model X (fot. mat. prasowe)

TESLA przedstawiła wyniki finansowe za kolejny kwartał. Siódmy raz pod rząd firma jest na plusie. Ile zarobił amerykański producent samochodów elektrycznych?

Pionier elektryfikacji z Palo Alto zarobił 448 000 000 dolarów od początku 2021. TESLA dostarczyła do klientów 185 000 samochodów. Prawie cała produkcja była skupiona na mniejszych modelach 3 oraz Y. Testowaliśmy Model 3 w wersji Long Range i z możemy zapewnić Was, że klienci, którzy nabyli te auta “będą zadowoleni”. Z kolei wIększych S oraz X konsumenci zakupili jedynie 2 000 sztuk.

Profit, profit, profit

Tesla Model 3
Tesla Model 3 (fot. mat. prasowe)

TESLA walczy obecnie o to, aby cały 2021 zakończyć z profitem. Po raz pierwszy udało się to firmie Elona Muska rok temu. Poza słabnącym zainteresowaniem “dużymi” modelami zarząd musi się również zmierzyć z problemem Autopilota. Niedawno w Houston miał miejsce wypadek, gdzie zginęły 2 osoby, a opinia publiczna winą obarczyła właśnie system autonomicznej jazdy.

TESLA to nie tylko samochody

Ranking sprzedaży nowych aut 2020
(fot. Shutterstock)

Po raz kolejny firma potrzebowała “kredytów regulacyjnych” zakupionych przez innych producentów samochodów, aby osiągnąć deklarowany zysk. Bez 518 000 000 dolarów, które do spółki wprowadziła konkurencja, producent elektrycznych samochodów straciłby pieniądze. Jak to możliwe, że konkurencja z branży samochodowej płaci TESLI i czym są ów kredyty?

To proste

Inni producenci samochodów kupują kredyty od TESLI, gdy nie są w stanie spełnić norm dotyczących emisji spalin i muszą się “wybielić”. Normy liczy się jako średnią ze wszystkich wyprodukowanych samochodów, a jeśli najwięcej sprzedaje się aut z paliwożernymi silnikami V8, to trzeba szukać pomocy u TESLI. Szerzej o tym zjawisku pisaliśmy już na łamach portalu.

Total
0
Shares