Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Tesla idzie na rekord?

Prawie 190 tysięcy aut marki Tesla dostarczono w pierwszym kwartale 2021 roku. Tak dobry wynik to zasługa przede wszystkim chińskiego rynku.
Tesla Model 3
Efekt badania? Całkiem zaskakujący(fot. Tesla)

W Wielki Piątek Tesla ogłosiła, że w tym roku, a dokładniej w pierwszym kwartale 2021 roku firma Elona Muska dostarczyła klientom 184 800 samochodów. W większości były to Tesla Model Y oraz Tesla Model 3. Jeżeli trend z pierwszego kwartału będzie utrzymany, ten rok będzie dla Tesli rekordowy od czasu powstania amerykańskiego producenta aut elektrycznych.

Kokpit modelu Tesla 3

Oczywiście w stosunku do gigantów klasycznej motoryzacji liczby dostarczonych aut nie robią już takiego wrażenia. Dla porównania – odniesiemy się do natywnego rynku Tesli, amerykańskiego – lokalny konkurent w branży motoryzacyjnej, GM, dostarczył w ubiegłym roku 6,8 miliona samochodów na całym świecie. Nawet zakładając, że Tesli uda się utrzymać tempo z pierwszego kwartału liczba elektrycznych aut tego producenta, które trafią do odbiorców w całym 2021 roku wyniesie ok. 750 tysięcy samochodów.

Tesla Model S (fot. Tesla)
Tesla Model S (fot. Tesla)

Zgodnie z oficjalnym komunikatem firmy Elona Muska, tak dobry wynik Tesla uzyskała przede wszystkim dzięki dobremu przyjęciu aut tej marki w Chinach. Chiny to obecnie najszybciej rozwijający się rynek konsumencki świata – także dla motoryzacji i elektromobilności.

Total
0
Shares