Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Top 5 gadżetów, które ułatwiają podróż autem

Wybierasz się w dalszą podróż? Oto nasze zestawienie 5 przydatnych gadżetów, które znacznie podniosą komfort w trasie.

Majówka za pasem, a wraz z nią zbliżające się wyjazdy. Przed dalszą podróżą warto zadbać o dodatkowy komfort w samochodzie. Przygotowaliśmy zestawienie pięciu przydatnych gadżetów, które znacznie uprzyjemnią Wam wakacyjne wojaże.

1. Zasłony przeciwsłoneczne

Niektóre samochody, zwłaszcza klasy średniej i wyższej mają na wyposażeniu swoje, markowe rolety przeciwsłoneczne (fot. shutterstock)

Zaczynamy od gadżetu bardzo prostego, który dedykowany jest dla pasażerów z drugiego rzędu siedzeń. Zasłony przeciwsłoneczne są doskonałą alternatywą dla przyciemnionych szyb. Poza zabezpieczeniem przed ostrym słońcem, roletki będą chronić auto przed szybkim nagrzewaniem się w środku. Są dwa rodzaje zasłon: regulowane i w jednym rozmiarze. Te pierwsze wysuwają się i działają jak roleta. Zapłacicie za nie do 40-50 złotych w każdym sklepie motoryzacyjnym. Drugie z kolei montuje się na przyssawki, a ich koszt nie przekroczy 10 złotych.

2. Mata masująca

Masaż przydaje się szczególnie w długiej podróży (fot. shutterstock)

Wiele nowych aut zawiera fabryczne masaże. Koszt takiego gadżetu w salonie jest często bardzo wysoki (w Volvo XC90 Recharge to dopłata aż 13 200 złotych!), więc warto rozejrzeć się za tańszą alternatywą. Budowa są bardzo prosta: w środku takiej maty znajduje się mechanizm, najczęściej zbudowany z gumowych grzybków, kręcących się po własnej orbicie i jednocześnie przesuwających się wzdłuż kręgosłupa. Najtańszy wariant gadżetu znajdziecie za około 300 złotych. Droższe mogą kosztować nawet 1500-2000 złotych, ale często mają przejściówkę na domowe gniazdko. Dzięki temu będziecie mogli korzystać z masażu w domu, czy w biurze. Nawet najprostszy masaż poprawi ukrwienie komórek i wasze samopoczucie. Zdecydowanie polecamy.

3. Gadżety dla zwierząt

gadżety dla psa
Zadbaj o bezpieczeństwo swojego pupila podczas podróży autem (fot. shutterstock)

Jeśli w podróż wybieracie się ze swoim pupilem, warto przejrzeć ofertę akcesoriów dla zwierząt. Znajdziecie wiele propozycji ramp do bagażnika, mat na kanapę, koszyków, a nawet pasów bezpieczeństwa. Te najciekawsze opisywaliśmy już w innym artykule, do którego bardzo serdecznie zapraszamy. Pamiętajcie, że bezpieczeństwo Waszego pupila w trasie jest bardzo ważne!

4. Przenośna lodówka

Może zająć dużo przestrzeni, ale sprawia, że podróż jest dużo bardziej komfortowa (fot. shutterstock)

Chłodna woda może być zbawienna w czasie dłuższej trasy. Podczas upalnych dni nie ma możliwości utrzymania niskiej temperatury napoju w inny sposób niż za pomocą przenośnej lodówki. Najprostsze z nich nie wymagają nawet podłączenia do prądu – chłodzą około doby, za pomocą wkładów mrożonych wcześniej w zamrażarce. My polecamy jednak opcje zakupu lodówki na 12V, która będzie kosztować około 250-300 złotych. Dzięki stałemu zasilaniu będziecie mieli pewność, że dopóki samochód jedzie, napoje będą chłodne. Można też wydać więcej – im droższa lodówka, tym większa pojemnościowo i wyposażona w więcej funkcji (na przykład manualne ustawianie temperatury).

5. Ładowarka indukcyjna w wieszaku na telefon

Bez smartfona dziś ani rusz! Dlatego dobrze jest pamiętać o możliwości naładowania telefonu w trasie (fot. shutterstock)

Jeśli macie smartfon z opcją ładowania indukcyjnego, ten gadżet jest idealny dla Was. Niemal wszyscy korzystamy z nawigacji podczas podróży, a do tego bardzo przydatne jest zaczepienie telefonu na wieszaku. Polecamy więc zakup “trzymaka” na telefon z opcją ładowarki indukcyjnej. Podłączenie jest bardzo proste – możecie poprowadzić kabel ukrywając go pod plastikami, by nie przeszkadzał jak każda “zwykła” ładowarka. Cena to około 140 złotych. Szybsze ładowarki mogą kosztować od 200 złotych. Jest to jednak wydatek na dłużej, więc nie warto zbytnio oszczędzać. Akcesorium wyjmiecie z samochodu prawdopodobnie dopiero podczas jego sprzedaży.

Warto też zainwestować w rozdzielacz USB do samochodu.Poza telefonem, konieczne może być przecież ładowanie innych urządzeń albo stałe podłączenie wideorejestratora. Koszt to około 30 złotych.

Total
0
Shares