Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Top 5. Najlepsze gry wyścigowe. Najlepsze wirtualne wyścigi. Ranking

W co zagra miłośnik motoryzacji i motorsportu? Przygotowaliśmy kilka najciekawszych według nas propozycji.
gry wyścigowe
W grze będzie można skorzystać z ponad 120 licencjonowanych samochodów (fot. Materiały producenta)

Jeśli w chwilach relaksu rozmyślasz, jakie gry wyścigowe mogą Ci sprawić najwięcej radości, to ten tekst jest dla Ciebie. Opisujemy najnowsze i najciekawsze propozycje na rynku wirtualnych wyścigów. Zapraszamy do zestawienia.

Wspominamy stare gry komputerowe:

Forza Horizon / Forza Motorsport

W Forzie Horizon 5 poza nowoczesnymi samochodami, będziecie mogli pojeździć także czystą egzotyką (fot. Materiały producenta)

Seria Forza ze studia Microsoft dominowała niegdyś tylko na konsole Xbox. Od 3. części Horizon i 6. części Motorsport, została również udostępniona cyfrowa wersja na systemy Windows 10 i obecne 11. Forza zasłynęła głównie z udostępniania bardzo pokaźnego katalogu samochodów dostępnych w grze (w Horizon 5 było ich około 500). Każdy posiada liczne możliwości modyfikacji mechanicznych (Reliant Robin z V8? Żaden problem) i wizualnych. Horizon pozwala na eksplorację świata, wykonując wiele dodatkowych zadań, ścigając się online lub ze sztuczną inteligencją. Gra nie wymaga kierownicy ani pada. Dobrze można się bawić korzystając z klasycznej klawiatury. Motorsport jest serią bardziej symulacyjną, głównie opartą o wyścigach na słynnych torach wyścigowych.

Ceny standardowych wersji to 299 zł za Horizon 5. Forza Motorsport 7 po 15 września 2021 przestała być dostępna w oficjalnych sklepach Microsoft. W najbliższych miesiącach planowana jest następna część gry.

Gran Turismo

Gran Turismo 7 miało premierę we wrześniu 2021 (fot. Materiały producenta)

Gran Turismo to jeden z największych konkurentów Forza Motorsport. Gra występuje jednak wyłącznie na konsolach PlayStation. Słynie z niebywałego realizmu i maksymalnie dopracowanych detali. Zobaczcie sami:

W najnowszej części gry ilość samochodów przekroczyła 400. Gracze będą mogli przechodzić kampanię, a także ścigać się na dzielonym ekranie w dwie osoby jednocześnie. Marzysz o przejechaniu się F40 po którymś z włoskich torów? Wsiadaj w Gran Turismo.

Cena standardowej wersji na konsolę PS4 to 299 zł, a na PS5 – 319 zł.

Need for Speed

gry wyścigowe
NFS Heat to doskonała gra dla fanów wirtualnych wyścigów ulicznych (fot. Materiały producenta)

Need for Speed od zawsze kojarzy się z grami, które opierają się głównie na tuningu i nielegalnych wyścigach ulicznych. Seria od lat podbija serca miłośników wirtualnej jazdy, natomiast kilka razy zboczyła z pierwotnie obranego toru i straciła wielu fanów. Od jakiegoś czasu jednak powraca na listę bestsellerów. Najnowszą częścią był Need for Speed Heat, wydany w 2019 roku. W grze zobaczycie 124 licencjonowane samochody i cały wachlarz możliwości tuningu oraz tras przez zaludnione miasto. Jeśli Heat Cię nie przekonuje, to śledź nowości, bowiem najnowsza część serii planowana jest już na 2022 rok.

Cena NFS Heat wynosi w tej chwili około 70 zł na komputery stacjonarne i 75 zł na konsole Xbox One i PlayStation 4.

gry wyścigowe
W grze będzie można wypróbować i stuningować ponad 120 licencjonowanych samochodów (fot. Materiały producenta)

DiRT Rally / DiRT 5

DiRT Rally 2.0 to doskonała pozycja dla każdego fana rallycrossu i WRC (fot. Materiały producenta)

Tym razem propozycja dla miłośników rajdów. DiRT Rally 2.0 to niezwykle realistyczna symulacja. Premierę miała w roku 2019. Uczestnicy mogą rywalizować między sobą online, w wyścigach na czas. Jest też pełna kampania w trybie dla jednego gracza. Produkcja przenosi użytkowników w świat pełen wrażeń wizualnych, akustycznych i oczywiście rajdowych. Zalecamy jednak korzystanie z pada lub kierownicy, ponieważ w DiRT Rally zadbano szczególnie o fizykę jazdy i gra na klawiaturze może być uciążliwa.

Dla fanów rajdów w mniejszym stopniu nastawionych na symulację, polecamy serię DiRT. Gra oferuje wiele więcej wyścigów w znacznie łatwiejszym stopniu trudności, również na klawiaturze.

DiRT 5 opiera się nie tylko na rajdach, ale także na gymkhanie i luźniejszej rozgrywce, niż DiRT Rally (fot. Materiały producenta)

Cena DiRT Rally na PC to około 100 złotych. Na konsole PS4 i Xbox One ceny wynoszą około 150 złotych. Ceny DiRT 5 są bardzo zbliżone. Obydwie gry są często przeceniane w formie cyfrowej na różnych platformach.

Assetto Corsa

gry wyścigowe
Assetto Corsa (fot. Materiały producenta)

Ostatnią propozycją jest kolejna gra, przenosząca nas na tor wyścigowy. Assetto Corsa to włoska produkcja, która udostępnia wiele samochodów, tryby jednego gracza, multiplayer i różne trasy. Słynie z doskonałej fizyki jazdy i symulacji. Szczególnie polecamy grę z użyciem kierownicy. Zadowoleni będą miłośnicy F1, wyścigów torowych, driftingu i niemal każdej dziedziny motorsportu. Gra ma o wiele większy rynek na komputery osobiste, ze względu na gigantyczną ilość darmowych i sprawdzonych modyfikacji, dostępnych do pobrania z internetu i rozszerzających zawartość.

Podstawowa wersja kosztuje około 80 zł na PC. Można dokupić liczne DLC. Cena na konsole jest bardzo podobna.

gry wyścigowe
Assetto Corsa to jedna z lepiej wykonanych symulacji wyścigowych na świecie (fot. Materiały producenta)

Sprawdzamy zestawy LEGO dla każdego fana czterech kółek:

Total
0
Shares