Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowe LEGO McLaren. Bolid formuły 1 z 1432 elementów

LEGO znów debiutuje z nowym modelem. Tym razem gratka dla miłośników Formuły 1. Oto McLaren z malowaniem sezonu 2021
LEGO
Nowy bolid LEGO będzie niemały. To dało możliwość dodania ciekawych szczegółów (źródło: LEGO)

LEGO znów rozpieszcza motomaniaków. Tym razem celują w fanów Formuły 1 i proponują piękny model McLarena w malowaniu z sezonu 2021. Bolid zdobywa serca nie tylko miłośników budowania z klocków, ale także samych kierowców F1. Zobaczcie sami:

Zestaw zajmie dużo miejsca na półce

LEGO McLaren F1 będzie miał aż 65 centymetrów długości! (źródło: LEGO.com)

Model wyjedzie pod banderą serii Technic. Złożycie go z 1432 elementów, a wymiary sięgną 65 centymentrów długości, 25 szerokości i 13 wysokości. Duże rozmiary zdecydowanie pozwoliły na wiele ciekawych szczegółów. Pod maską pojawi się turbodoładowany silnik V6 z ruchomymi tłokami, a przednie koła będą skrętne. Dodatkowo w samochodzie znajdzie się model działającego dyferencjału i pracujące zawieszenie. Aby dopełnić wyglądu, do bolidu dodane będą naklejki sponsorów.

Zobacz najlepsze zestawy dla fana czterech kółek:

Premiera bolidu LEGO McLaren już niebawem

Bolid Formuły 1 będzie dostępny od marca (źródło: LEGO.com)

Model już się pojawił na wirtualnych półkach internetowego sklepu duńskiej firmy. Zamawiać go będzie można od 1 marca 2022 roku, a cena wyniesie 799 złotych. Ponieważ wiele elementów jest skomplikowanych, wiekowo został on oceniony jako zestaw dla dorosłych.

To nie pierwsza kolaboracja Duńczyków z McLarenem. Wcześniej powstal już model Senna, 720S i Elva. Firma współpracowała także między innymi z Lamborghini i Bugatti.

Wiele innych światowych marek znajdziecie też w serii małych modeli Speed Champions:

Total
4
Shares