Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Top7: Najlepsze LEGO dla fanów motoryzacji. Co wybrać?

Te zestawy LEGO są stworzone dla miłośników czterech kółek. Przedstawiamy propozycje najlepszych z nich. Co oferuje duński zabawkowy gigant?
fot. autovisie.nl/LEGO

LEGO to rewelacyjny pomysł na prezent nie tylko dla dzieci. Zestawy z klocków znajdują odbiorców wśród entuzjastów różnych dziedzin. Na nasze szczęście, projektów dla fanów motoryzacji jest całe mnóstwo. Przedstawiamy 7 najlepszych według nas propozycji zestawów, z których ucieszy się każdy miłośnik czterech kółek.

1. LEGO VW T2 Camper Van

 LEGO VW T2 Camper Van (fot. LEGO)
LEGO VW T2 Camper Van. Patrzysz i jakbyś był na wakacjach (fot. LEGO)

VW T2 nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Klasyczny transporter to jedno z bardziej oczywistych wspomnień lat 60 i 70. Ciekawostką jest, że w Brazylii model był produkowany aż do… 2013 roku! Duńska firma proponuje zestaw składający się z 2200 elementów. Gotowy model będzie miał 35 cm długości i 15 cm wysokości. Razem z deską surfingową będzie przywoływać na myśl upalne wakacje nad morzem. Trzeba zapłacić za niego około 720 złotych.

2. Porsche 911 Turbo/Targa

Model 911 wzbogaci wnętrze każdego biura (fot. LEGO)
Model 911 wzbogaci wnętrze każdego biura (fot. LEGO)

Kolejna propozycja dla fanów klasyki. Tym razem klockowe imperium zabiera nas wprost do Stuttgartu. Model Porsche 911 może zostać złożony w dwóch wersjach: Turbo oraz Targa. Za niecałe 600 złotych otrzymamy pojazd o długości 36 centymetrów, zbudowany z prawie 1500 elementów. Samochód będzie bardzo szczegółowy: poza dokładnym wnętrzem, zbudujecie też drzemiącego w nim sześciocylindrowego boxera. Uwaga – jest to jeden z najbardziej poszukiwanych zestawów na rynku, dlatego jego dostępność może być niewielka.

3. Dodge Charger z “Szybkich i Wściekłych” w serii Technic

Klockowy Dodge Charger wyposażony jest w wózek pod podwoziem, umożliwiający odwzorowanie charakterystycznej sceny z filmu (fot. LEGO)
Klockowy Dodge Charger wyposażony jest w wózek pod podwoziem, umożliwiający odwzorowanie charakterystycznej sceny z filmu (fot. LEGO)

Tym razem coś dla fanów filmowej klasyki. Kupując zestaw ze słynnym Chargerem z produkcji “Szybcy i Wściekli” przenosimy się prosto do Hollywood. Poziom skomplikowania jednak rośnie, ponieważ jest to seria Technic. W modelu spotkamy takie smaczki jak ruszający tłokami silnik V8, butle z podtlenkiem azotu w bagażniku, czy wózek pod podwoziem pozwalający odwzorować charakterystyczne sceny z filmu. Kwota za zestaw wynosi około 450 złotych.

4. LEGO Technic Lamborghini Sian

Lamborghini Sian z klocków ma prawie 4 tysiące elementów (fot. LEGO)
Lamborghini Sian z klocków ma prawie 4 tysiące elementów. To zestaw dla doświadczonych i wytrwałych fanów (fot. LEGO)

Z następnej propozycji ucieszą się miłośnicy supersamochodów. Lamborghini Sian, podobnie jak Charger, pochodzi z serii Technic. Model jest dobrze odwzorowany i duży – ma aż 60 cm długości, a skala względem pierwowzoru wynosi 1:8. Zestaw liczy prawie 4 tysiące części. Cena jest niemała, bo za model zapłacimy aż 1800 zł.

5. LEGO Creator Fiat 500

Fiat 500 to ponadczasowy klasyk. Można mieć go w klockowej wersji (fot. LEGO)
Fiat 500 to ponadczasowy klasyk. Można mieć go w klockowej wersji (fot. LEGO)

Ponadczasowy klasyk znany na całym świecie. Fiat 500 był podobnym modelem do dobrze znanego nam modelu 126. Wersja z klocków LEGO ma niecałe 1000 elementów i rewelacyjnie będzie się komponowała na półce wraz z miniaturową sztalugą i obrazkiem. Kwota jaką trzeba zapłacić za ten zestaw z serii Creator to 350 złotych.

6. LEGO Technic Bugatti Chiron

Bugatti Chiron w wersji LEGO Technic (fot. LEGO)
Bugatti Chiron z serii Technic (fot. LEGO)

W zestawieniu nie mogło zabraknąć Bugatti Chirona, widniejącego w katalogach LEGO Technic. Model jest odwzorowany rewelacyjnie. Zbudować go trzeba z 3700 elementów, a zwolennicy dokładnych odwzorowań powinni być zadowoleni, bo znajdą tu 8-biegową skrzynię z działającym lewarkiem, ruszający się silnik i kierownicę połączoną z przednimi kołami. Ceny zaczynają się od 1 500 złotych.

7. Seria LEGO Speed Champions

Model Nissana GT-R to tylko jedna z licznych propozycji serii Speed Champions (fot. LEGO)

Mniejszym wydatkiem zdecydowanie będą się modele Speed Champions. Samochody, jakie znajdziemy w serii to między innymi McLaren Elva, Toyota GR Supra, kultowe Audi Sport Quattro S1, czy Nissan GT-R. Wybór jest duży, a cena większości zestawów zaczyna się od 90 zł.

Vespa 125 z LEGO. Rozdaliśmy takie w konkursie na naszym Instagramie:

Total
0
Shares