Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Fiat 500e nagrodzony w Wielkiej Brytanii jako najlepszy elektryk do miasta

Po tegorocznej brytyjskiej gali nagród “The 2022 DrivingElectric Awards”, koncern Stellantis może świętować. Najnowszy Fiat 500e został wyróżniony jako “najlepszy miejski samochód elektryczny” w Wielkiej Brytanii. Nie jest to pierwszy sukces: na tym wydarzeniu model broni bowiem swojego tytułu już czwarty rok.

Nagroda dla 500e za zasięg i imponujący styl jazdy

Fiat 500 La Prima (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)
Fiat 500 La Prima (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Sędziowie brytyjskiej gali nagrodzili nową “pięćsetkę” między innymi za imponujący i przyjemny styl jazdy, zasięg oraz niezwykłą zwinność. Jak mówił Richard Ingram, redaktor DrivingElectric “W zeszłym roku Fiat 500 został uhonorowany tytułem DrivingElectric Car of The Year. Nadal jest najlepszy w swoim segmencie. Zaprojektowany na nowo z myślą o erze elektrycznej […] jest zwinny i ma zasięg, który dwukrotnie zadowoli kierowców miejskich“.

Nowy Fiat 500e to pierwszy w pełni elektryczny Fiat zaprojektowany od podstaw. W swoim wyposażeniu ma wiele nowych technologii, takich jak system autonomicznej jazdy poziomu 2 (takiego jak w Tesli). Do modelu można dobrać różnorodne opcje wyboru akumulatorów, na których – według WLTP – pojazd może przejechać nawet do 320 km. Dodatkowo, wnętrze samochodu jest w dużej mierze produkowane z recyklingowanego plastiku.

Nowy Fiat 500e jest dla każdego

Fiat 500e w Wielkiej Brytanii (fot. Fiat)

Marka w Wielkiej Brytanii świętuje. Greg Taylor, Country Menager w Fiat UK powiedział: “dzięki tej nagrodzie nadal podkreślamy pojawienie się nowej 500”. Brytyjczyk uważa, że za sukces odpowiada wiele czynników. Są to między innymi “zupełnie nowy system informacyjno-rozrywkowy, jedyny kabriolet w swoim segmencie i autonomiczna jazda poziomu 2”. Na końcu przekonuje, że nagroda i technologia małego Fiata udowadnia uniwersalność modelu: “nowa 500 jest dla każdego“.

Total
0
Shares