Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Topowy Volkswagen Touareg R w wersji hybrydowej już w cenniku marki

Volkswagen Touareg R to największe, luksusowe, a teraz również bardzo dynamiczne auto w ofercie marki z Wolfsburga.
Volkswagen Touareg R e-Hybrid

Osoby zainteresowane najmocniejszą odmianą największego SUV-a z Wolsfburga, czyli modelem Volskwagen Touareg R mogą już zamawiać ten flagowy model. Na klientów czeka przestronne auto z 462-konnym zespołem napędowym 4MOTION z 700 Nm momentu obrotowego.

Volkswagen Touareg R e-Hybrid
Najmocniejszy Touareg R w mieście może być bardzo oszczędny (fot. VW)

Ponieważ mamy tu do czynienia z autem wyposażonym w napęd hybrydowy, mimo potężnej mocy generowanej przez zespół napędowy kierowcy, którzy będą dbać o naładowane akumulatory robocze silnika elektrycznego nie muszą martwić się o zużycie paliwa w mieście. Pojemność akumulatora roboczego wykorzystywanego przez silnik elektryczny w trybie E-Mode to 17,9 kWh, co nawet w tak dużym i masywnym pojeździe wystarczy do pokonania kilkudziesięciu kilometrów bez spalania paliwa. Producent deklaruje, że auto w trybie wyłącznie elektrycznym może poruszać się z prędkością do 140 km/h, a także że nawet na samym prądzie hybrydowy Touareg R uciągnię przyczepę o masie do 3,5 tony.

Volkswagen Touareg R e-Hybrid
Nowy Touareg R e-Hybrid kusi komfortem i osiągami (fot. VW)

Jednak nie oszukujmy się, takiego auta nie wybiera się dlatego, że jest w stanie ono jeździć z minimalnym zużyciem paliwa po mieście. Hybrydowy zespół napędowy Touarega R składa się z turbodoładowanego silnika benzynowego V6 o pojemności 2995 cm3 i mocy 250 kW/340 KM, elektrycznego silnika o mocy 100 kW/136 KM i znajdującego się pod podłogą bagażnika akumulatora litowo-jonowego o pojemności 17,9 kWh. 8-biegowa skrzynia Tiptronic oraz napęd na cztery koła 4Motion są standardowym wyposażeniem modelu.

Volkswagen Touareg R e-Hybrid
Usportowiona wersja R wyróżnia się wizualnymi dodatkami (fot. VW)

Touareg R przykuwa wzrok dzięki standardowym elementom wyposażenia zewnętrznego, wchodzącym w skład pakietu R-Line Black Style. Należą do nich między innymi logo R na osłonie chłodnicy, nadkolu oraz klapie bagażnika, przyciemniane klosze tylnych lamp LED, dedykowane dla tego modelu zderzaki w sportowej stylistyce, oraz lakierowane na czarny połysk – tylny dyfuzor, osłona chłodnicy, obudowy lusterek zewnętrznych i listwy dekoracyjne wokół szyb. O dobre oświetlenie drogi przed Touaregiem dbają matrycowe reflektory LED IQ. Light. W ramach wyposażenia dodatkowego Touareg R poruszać się może na 22-calowych obręczach „Estoril”.

Volkswagen Touareg R e-Hybrid
Cyfrowy kokpit nowego VW Touarega R e-Hybrid (fot. VW)

Nowy hybrydowy Volkswagen Touareg R opcjonalnie może być wyposażony w najnowszy topowy system asystujący Travel Assist, który pozwoli temu dynamicznemu SUV-owi poruszać się półautonomicznie. Zakres działania systemu Travel Assist jest bardzo szeroki, bo rozwiązanie to działa od 0 do 250 km/h. Na koniec warto zwrócić jeszcze uwagę na jeden aspekt: VW Touareg R nie jest oczywiście pierwszą hybrydą plug-in w gamie marki Wolsfburga, ale to pierwsze auto z napędem hybrydowym przenoszonym na wszystkie cztery koła.

Volkswagen Touareg R e-Hybrid
Topowego Touarega R można już zamawiać (fot. VW)

Ponieważ mamy do czynienia z topową wersją topowego modelu marki VW, tanio nie będzie. Już bazowy, podstawowy i najtańszy model nowego VW Touarega z silnikiem 3.0 V6 TDI 4MOTION 231 KM startuje w najnowszym cenniku od kwoty 269 990 zł. Volkswagen Touareg R eHybrid 4MOTION wymaga posiadania na wejściu środków w kwocie 395 990 zł brutto i to przy założeniu że nie interesują nas żadne opcje. Aktualnie producent oferuje dla nowych Touaregów (w każdej wersji) rabat w kwocie 20000 zł.

Total
0
Shares