Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Toyota dla drobnych przedsiębiorców. Proace teraz jako Platforma

Toyota Proace coraz śmielej radzi sobie na rynku zdominowanym przez niemieckie, włoskie i francuskie marki. Teraz będzie jej jeszcze łatwiej, do gamy został dołączony nowy model Proace Platforma z zabudową skrzyniową.

Nowy model jest dostępny w cenie od 119 200 zł netto. Pojemna skrzynia ładunkowa o aluminiowej konstrukcji oferuje wiele dodatkowych opcji, które pozwolą dopasować auto do profilu działalności firmy. Proace z platformą jest objęty pełną homologacją i 3-letnią gwarancją.

Robotnik gotowy do firmy

Proace Platforma to samochód transportowy o długości 5,2 m, z trzyosobową kabiną i 2,5-metrową skrzynią ładunkową. Samochód może przewieźć do 1325 kg towaru i wystarczy mieć na prawo jazdy kat. B (do 3,5 tony). Platformę można doposażyć w niską plandekę, wysoką plandekę opartą na stelażu oraz nadstawkę na tylną burtę. Proace z nową zabudową ma wyposażenie Life z pakietem Tech w standardzie.

Nowość: skrzynia ładunkowa

Skrzynia ładunkowa Toyoty Proace została wykonana w 95 proc. z aluminium, jest lekka, trwała i odporna na duże obciążenia. Jej wnętrze ma długość 2550 mm i szerokość 1900 mm. Podłogę tworzy wodoodporna płyta o grubości 15 mm, na wierzchu pokryta warstwą antypoślizgową, a od spodu folią. Aby lepiej zabezpieczyć platformę przed wilgocią i brudem, krawędzie podłogi zostały pokryte silikonem.

Platforma to nowa forma zabudowy popularnej Proace (Fot. Toyota)

Aluminiowe burty o wysokości 350 mm są zakończone na obu końcach zamkami kasetowymi. W wersjach z nadstawką tylnej burty lub konstrukcją plandekową burty służą jako baza do mocowania dodatkowych elementów. Zamki zostały wyposażone w zabezpieczenie uniemożliwiające samoczynne otwarcie się skrzyni. Wejście na platformę ułatwia ruchomy stopień na tylnej burcie, rozkładany bez żadnych narzędzi, a kabinę zabezpiecza aluminiowa osłona.

Toyota Proace Platforma. Bogate wyposażenie

Proace Platforma jest dostępny w wersji Life z pakietem Tech dołączanym w standardzie, który obejmuje manualną klimatyzację w przedniej części pojazdu, radio z wyświetlaczem, Bluetooth, USB oraz 4 głośnikami, gniazdo 12 V w desce rozdzielczej i w schowku przed pasażerem, wyświetlacz między wskaźnikami oraz podświetlany schowek po stronie pasażera. Do standardowego wyposażenia samochodu należą także elektryczne szyby i lusterka, tempomat z ogranicznikiem prędkości, układ wspomagający pokonywanie podjazdów, podgrzewanie lusterek oraz fotel kierowcy z podłokietnikiem i regulacją wysokości. W kabinie mieszczą się trzy osoby.

Do wyboru dwa silniki Diesla

Auto mierzy 5 210 mm długości, a rozstaw osi to 3 275 mm. Próg załadunku wynosi 930 mm. Samochód jest dostępny z dwoma silnikami D-4D o pojemności 2 litrów, sparowanymi z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach. Podstawowy silnik ma moc 122 KM i maksymalny moment obrotowy 340 Nm. Mocniejszy, 150-konny wariant rozwija 370 Nm momentu obrotowego.

Total
0
Shares