Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Toyota rusza z produkcją nowej Toyoty Yaris Cross

Toyota Yaris Cross to połączenie dobrze znanego miejskiego autka z charakterem modnego crossovera. Plany sprzedaży są ambitne, a nowe egzemplarze powstają już we Francji.
Pierwszy Yaris Cross z francuskiej fabryki (fot. Toyota)

Nowa Toyota Yaris Cross, nieduży miejski crossover – jego produkcja właśnie ruszyła. Niedawno swoją premierę miała wersja Adventure (pod koniec marca bieżącego roku – pisaliśmy o tym). Większy prześwit, napęd 4×4 mają przekonać klientów, którzy choć głównie poruszają się po miejskiej dżungli, czasem lubią zjechać z utwardzonych szlaków. Ruszyła właśnie produkcja tego sympatycznego crossovera.

Toyota Yaris Cross Adventure Premiere Edition
Toyota Yaris Cross Adventure Premiere Edition (fot. materiały prasowe producenta)

Nowe auto japońskiej marki zostało zaprojektowane pod gusta europejskich klientów, bardzo wysoko ceniących sobie “zwykłego” Yarisa. Toyota Yaris Cross produkowana jest we francuskich zakładach TMMF (Toyota Motor Manufacturing France), ale – tu ciekawostka – hybrydowe zespoły napędowe i przekładnie i silniki elektryczne, które trafią zarówno do Toyoty Yaris jak i interesującego nas tu modelu Yaris Cross produkowane są przez Toyota Motor Manufacturing Poland, czyli właśnie w Polsce.

Toyota Yaris Cross w zakładach TMMF (fot. Toyota)
Toyota Yaris Cross w zakładach TMMF (fot. Toyota)

Toyota chwali się, że francuskie TMMF zwiększyło ostatnio zdolność produkcyjną do 300 tysięcy aut rocznie. Japończycy zainwestowali dodatkowo 400 mln euro w rozwój linii produkcyjnej, aby na tej samej taśmie w fabryce można było budować Toyotę Yaris czwartej generacji, jak i crossovera Yaris Cross. Celem japońskiej marki jest nie tylko intensyfikacja działań produkcyjnych na docelowych rynkach, ale również zwiększenie sprzedaży. W planach Toyoty jest cel: sprzedaż 1,5 miliona nowych aut w Europie do 2025 roku.

Porównujemy miejskie hybrydy: Toyota Yaris kontra Honda Jazz

Total
0
Shares