Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Toyota Yaris Cross GR Sport. Crossover z pazurem?

Toyota przedstawiła lekko odmienionego Yarisa Cross. Nowa wersja GR Sport powstała dla fanów wyróżniających się modeli na ulicy, chociaż zmian wizualnych jest raczej niewiele. Czego się możemy spodziewać i kiedy będzie premiera? Zobaczcie zdjęcia:

toyota
toyota

Toyota Yaris Cross GR Sport – trochę ostrzej, ale bez przesady

toyota

Co wyróżnia Yarisa Cross GR Sport od zwykłej wersji? Przede wszystkim duże, 18-calowe felgi z ekskluzywnym wykończeniem. Sportowe akcenty dotknęły także dyfuzora tylnego i przedni grill z wzorem znanym nam między innymi z Corolli GR Sport.

toyota

W środku w oczy rzucają się przede wszystkim sportowe fotele z szarą tapicerką i czerwonymi przeszyciami. Podobny wzór zdobi kierownicę i gałkę zmiany biegów. Opcjonalnie można zakupić fotele Premium GR Sport Ultrasuede ze skórzanymi boczkami. Toyota nie szczędzi logo specjalnej wersji. Napis “GR” zobaczycie na zagłówkach, przycisku od zapłonu, kierownicy, desce rozdzielczej i drzwiach.

Co pod maską?

yaris cross

Toyota Yaris Cross GR Sport otrzyma trzycylindrowy silnik 1.5. To skomplikowana jednostka hybrydowa, która nie oferuje niebywałych osiągów – w końcu ma tylko 116 KM – ale zagwarantuje zawsze niskie spalanie. Producent obiecuje, że nawet z napędem AWD-i crossover nie spali więcej niż 5 litrów na 100 kilometrów w cyklu mieszanym.

Więcej popracowano natomiast nad układem jezdnym. Yaris Cross otrzymał lepiej dostrojone zawieszenie i układ kierowniczy, dający kierowcy o wiele przyjemniejsze wrażenia z jazdy, lepszą przyczepność i mniejsze przechyły nadwozia.

Standardowa Toyota Yaris Cross odnosi niemałe sukcesy na rynku europejskim. Na całym kontynencie sprzedało się już ponad 77 tysięcy egzemplarzy tylko przez pierwsze pół roku. Taki wynik daje aż 48% udziału spośród wszystkich sprzedanych w 2022 roku modeli japońskiego producenta. Model GR Sport ma zapewnić wszystko, co oferuje “zwykła” wersja samochodu, ale z ukłonem w stronę fanów lepszych wrażeń z jazdy.

Przedsprzedaż w Europie rozpocznie się już w trzecim kwartale 2022 roku.

Total
0
Shares