Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Trasa Łazienkowska i nowe wiadukty. Będą utrudnienia

Trasa Łazienkowska jest doskonale znana każdemu mieszkańcowi stolicy. Ten 8-kilometrowy zaledwie, ale kluczowy odcinek doczeka się nowych wiaduktów.
Trasa Łazienkowska – wizualizacja jej fragmentu (fot. ZMID)

Warszawska Trasa Łazienkowska służy kierowcom od dziesiątek lat. Jest wciąż intensywnie wykorzystywana i stanowi jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych stolicy. Wiadukty na trasie Łazienkowskiej wymagają remontu. ZMID poinformował, że podpisano umowę z firmą SKANSKA na remont tych obiektów.

Nowe trasy w 2021 – na co możemy liczyć?

Zła wiadomość dla kierowców jest taka, że remont wiaduktów przy parku Agrykola nad rondem Stanisława Sedlaczka oznaczać będzie utrudnienia trwające – wg umowy – 32 miesiące. Tyle czasu ma wykonawca na zakończenie prac polegających głównie na rozebraniu rzeczonych wiaduktów i wybudowaniu ich od podstaw.

Trasa Łazienkowska
Trasa Łazienkowska – widok na tunel i Plac Na Rozdrożu – (fot. Aisog/Wikimedia)

Dobrą wiadomością jest natomiast to, że prace nie przyblokują ruchu już teraz. Wykonawca ma pięć miesięcy na prace przygotowawcze. Musi opracować i uzgodnić projekty organizacji ruchu. Jednocześnie ZMID zapewnia, że Trasa Łazienkowska będzie cały czas przejezdna. Z oczywistych względów nie da się skorzystać z remontowanych wiaduktów, ale mają być wyznaczone stosowne objazdy.

Nowe wiadukty mają być wykonane zgodnie z obowiązującymi współcześnie, znacznie wyższymi standardami w zakresie wytrzymałości konstrukcyjnej czy dostępności obiektów. Na przebudowanym fragmencie Trasa Łazienkowska zyska – poza nowymi jezdniami – także obustronne ciągi pieszo-rowerowe, pochylnie ułatwiające dostęp do drogi osobom z ograniczeniami ruchowymi, czy nowoczesne oświetlenie.

GDDKiA i rozwój dróg w Polsce

Total
0
Shares