Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Unimog U3000 jako kamper na apokalipsę

Unimog U3000 to wytrzymała niemiecka ciężarówka, tym razem egzemplarz przekształcony w komfortowego kampera. Możesz go wynająć.
Kamper na bazie Unimog U3000 (fot. Camptoo)
Kamper na bazie Unimog U3000 (fot. Camptoo)

Unimog U3000 to legendarna, niemiecka ciężarówka, wykorzystywana w najtrudniejszych warunkach terenowych w wojsku, rolnictwie, czy leśnictwie. Na platformie Camptoo pojawiła się oferta wynajmu komfortowego kampera zbudowanego na bazie właśnie tego auta. Projekt Xplorecamp dał w rezultacie kamper, którym dojedziesz na koniec świata.

Zobacz też nasz poradnik – jaki dom na kółkach wybrać?

Kamper na bazie Unimog U3000 ma nieprzeciętne możliwości w terenie, a ten egzemplarz jeszcze świetnie wygląda (fot. Camptoo)

Niech was nie zwiedzie surowość ciężarowki Unimog U3000. Projekt, o którym chcemy tu napisać to połączenie niezawodności niemieckiego auta ciężąrowego z luksusowo wyposażonym, przestronnym kontenerem wyprawowym. W efekcie powstał pojazd, w którym każdy poczuje się – dosłownie – jak w domu, bez względu na faktyczne miejsce jakie wybierze na postój.

Wnętrze tego kampera jest bardzo dobrze wyposażone i nadzwyczaj przestronne, ale pamiętaj – bez prawa jazdy kat. C nie pojedziesz (fot. Camptoo)

W kontenerze mieszkalnym osadzonym na podbudowie Unimoga U3000 znalazło się miejsce na pełnowymiarową łazienkę z brodzikiem i umywalką. Jest również system multimedialnym z 32-calowym telewizorem, wzmacniaczem z radiem, czterema głośnika i subwooferem.

Ten nietypowy kamper zbudowany na bazie Unimog U3000 jest samowystarczalny energetycznie dzięki panelom fotowoltaicznym na dachu (fot. Camptoo)

Pojazd jest również wyposażony w system autonomicznej klimatyzacji, która może działać bez kampingowej infrastruktury. Przed koniecznością wykorzystywania zewnętrznych źródeł prądu chronią zainstalowane na dachu pojazdy panele fotowoltaiczne. Założenie Xplorecamp było proste: miał powstać kamper samowystarczalny, który będzie zdolny do pokonania wszelkich warunków terenowych.

Oklejenie auta folią o ciekawym wzorze sprawiło, ze egzemplarz ten przyciąga ciekawskich – w przypadku kampera, nie zawsze to jest takie dobre (fot. Camptoo)

Jak każda ciężarówka, ten kamper na bazie Unimog U3000 jest w stanie bezproblemowo poruszać się zarówno po autostradach, ale to co czyni go wyjątkowym to ponadprzeciętne zdolności radzenia sobie w trudnym terenie. Napęd na wszystkie cztery koła i pancerna konstrukcja układu jezdnego pozwalają wyruszyć w podróż zarówno w arktyczne pustkowie, jak i na gorącą pustynię.

Każdy zainteresowany (pamiętajcie o prawie jazdy na ciężarówki) może wynająć ten egzemplarz na platformie Camptoo (fot. Camptoo)

Ozdobiony abstrakcyjną grafiką wykonaną z foliowej okleiny kamper zwraca uwagę na drodze. Potężne koła (w tym zapasowe, umieszczone na dachu kabiny) zdają się mówić “nie ma zbyt trudnego terenu”. Ten konkretny egzemplarz, który widzicie na zdjęciach jest dostępny do odbioru w Rzepinie, można go wynająć na platformie camptoo. Ceny? Tanio nie będzie, auto wyjątkowe, ale ceny też – gdy wybraliśmy tygodniowy termin na przełomie września i października br. oczekiwana suma to ponad 37 tys. zł. Ale kto bogatemu zabroni?

Zobaczcie nasz test kampera zimą – dało się? A jak!

Total
0
Shares