Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Volkswagen ID. Buzz zdobywcą tytułu „Electric Car of the Year” w konkursie Top Gear Electric Awards 2022

VW ID.Buzz – z tym modelem firma wiąże duże nadzieje (fot. materiały prasowe producenta)

Poznań, 7 kwietnia 2022 r. W prestiżowym konkursie Top Gear Electric Awards 2022, nowy Volkswagen ID. Buzz nagrodzony został tytułem „Electric Car of the Year – elektryczny samochód roku”. Członkowie jury docenili ID. Buzz, który wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku, za jego ikoniczny styl inspirowany kultowym Volkswagenem T1. Za niezmiernie imponujące uznano też wysoką jakość i responsywność podczas jazdy.

Redaktorzy Top Gear zwrócili również uwagę na wymiary ID. Buzz oferującego mnóstwo miejsca we wnętrzu pojazdu, a zwłaszcza na pojemność bagażnika, która jest dwukrotnie większa niż w standardowych SUV’ach. „Ludzie, którzy udają, że prowadzą aktywny tryb życia, jeżdżą SUV’ami, ci, którzy są aktywni rzeczywiście, jeżdżą Volkswagenem Busem. Wszystkim, z którymi się spotkaliśmy podobało się, że marka odkryła na nowo swojego ducha. Wszyscy podkreślali też, że Buzz wygląda świeżo. Czyż to nie wspaniałe, że Volkswagen w końcu odważył się na nowo odkryć oryginał? Jest urzekająco prosty, a jednocześnie wyniesiony na zupełnie nowy poziom. I właśnie dlatego uznaliśmy ID. Buzz za elektryczny samochód roku” – powiedział Ollie Marriage, szef działu testów samochodowych w Top Gear.

ID. Buzz jest pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Zbudowany na platformie MEB (Modular Electric Drive Kit) ID. Buzz, został stworzony od podstaw jako model czysto elektryczny. W momencie wprowadzenia na rynek będzie dostępny jako pięciomiejscowe auto osobowe, ale także jako samochód dostawczy ID. Buzz Cargo.

Cian O’Brien, dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze, podczas odbioru nagrody powiedział: „Jako marka znajdujemy się na drodze do elektryfikacji, a długo oczekiwany ID. Buzz oznacza początek tego ekscytującego doświadczenia. Wprowadzenie na rynek samochodu o atrakcyjnym wyglądzie, który jest jednocześnie ekologiczny to doskonały sposób, by pokazać naszym klientom, że można robić wszystko to, co się lubi, podróżować gdziekolwiek się chce, a jednocześnie mieć pozytywny wpływ na środowisko. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego debiutu ID.Buzz, niż otrzymanie – jeszcze zanim samochód pojawił się w sprzedaży – prestiżowej nagrody ‘Electric Car of the Year’ przyznawanej przez Top Gear”.

Total
0
Shares