Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Volkswagen Taigo – pierwsze szkice nowego miejskiego crossovera

Nowy Volkswagen Taigo został pokazany na szkicach, ale pokazujemy również jego stylistycznego protoplastę z rynku południowoamerykańskiego.
VW Taigo
VW Taigo szkic koncepcyjny (graf. materiały prasowe producenta)

Volkswagen opublikował dziś oficjalnie pierwsze szkice zupełnie nowego modelu w gamie niemieckiej marki. Mowa o samochodzie Volkswagen Taigo. Auto będzie przedstawicielem miejskich crossoverów, a to znaczy, że klienci będą mogli wybrać nieduże, ale utrzymane w modnej “podniesionej” stylistyce crossovera coupé auto do miasta.

VW Taigo szkic koncepcyjny (graf. materiały prasowe producenta)
VW Taigo, na szkicach wygląda ładnie, ale grafiki nieco przejaskrawiają rzeczywistość (graf. materiały prasowe producenta)

Nowy Volskwagen Taigo, jeżeli wierzyć zapewnieniom przedstawicieli Volkswagena ma zadebiutować na europejskim rynku jeszcze w tym roku. Choć na Starym Kontynencie Volkswagen nie oferował wcześniej modelu tego typu, to Taigo nie jest tak do końca zupełną nowością. Auto bazuje na modelu VW Nivus oferowanym na rynku brazylijskim i południowoamerykańskim. Taigo będzie produkowane w zakładach w Pampelunie w Hiszpanii. Oficjalny debiut tego modelu ma nastąpić latem 2021 roku, a sprzedaż rozpocznie się jesienią tego roku.

VW Taigo szkic koncepcyjny (graf. materiały prasowe producenta)
Znaczka marki mogłoby nie być – widać, że to Volkswagen (graf. materiały prasowe producenta)

W naszym kraju pierwsze egzemplarze nowego Volkswagena Taigo mają pojawić się w pierwszym kwartale 2022 roku. Volkswagen nie zdradził jeszcze zbyt wielu informacji na temat nowego crossovera coupé. Interesującą stylistykę można podziwiać na udostępnionych szkicach. Wiadomo, że auto będzie dostarczane z silnikami benzynowymi TSI, znanymi w grupie Volkskwagena. Jednostki wysokoprężne nie są przewidziane. Auto w standardzie ma być wyposażane w reflektory LED, cyfrową tablicę wskaźników, a kierowcę w miejskich trasach mają wspierać liczne systemy asystujące. Jeszcze na koniec dla porównania wygląd niedostępnego w Europie Volkswagena Nivusa:

2021 Volkswagen Nivus Highline front view (Colombia) 02.png
VW Nivus, stylistyczny protoplasta nowego Taigo (fot. Autosdeprimera / Wikimedia)

Prawda, że podobny?

Total
0
Shares