Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

SUV segmentu premium za 850 zł netto miesięcznie? Sprawdzamy

Volvo XC60
Volvo XC60 (fot. Volvo)

Volvo XC60 to najpopularniejsze w Polsce auto klasy premium. I to od 2009 roku. Co miesiąc obserwujemy przesyłane przez IBRM Samar dane dotyczące rejestracji różnych typów aut i SUV szwedzkiej marki z chińskim kapitałem niezmiennie prowadzi. Lider nie ma lekko, stąd nowa oferta importera, którą prześwietliliśmy.

O Volvo XC60 pisaliśmy na łamach naszego serwisu i to w tym roku, testując wersję Volvo XC60 B4, czyli podobną (prasowy pojazd był lepiej wyposażony) do tej, jaka właśnie wchodzi do nowej oferty. Volvo oferuje obecnie model XC60 B4 w wersji wyposażeniowej Momentum w abonamencie za 850 zł netto miesięcznie.

Volvo XC60 B4
Volvo XC60 B4 – szwedzka elegancja (fot. Krzysztof Kaźmierczak / Automotyw.com)

Umowa na leasing bez obligatoryjnego wykupu podpisywana jest na dwa lata i zakłada wpłatę przez klienta 10 proc. wartości pojazdu (czyli 12 805 zł netto). Podana kwota dotyczy konfiguracji przednionapędowej, w której silnik z układem miękkiej hybrydy (197 KM + 14 KM) przekazuje moc na przednią oś za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów.

Seryjne wyposażenie oferowanego wariantu Momentum obejmuje m.in. 18-calowe obręcze ze stopów lekkich, klimatyzację automatyczną, światła LED oraz bogaty pakiet systemów bezpieczeństwa: City Safety i Volvo On Call. W ramach raty otrzymujemy także umowę serwisową, która zakłada limit kilometrów (w ciągu dwuletniego okresu trwania umowy) na poziomie 40 000 km. Oczywiście możemy jechać dalej, ale trzeba mieć na uwadze, że każdy kilometr ponad limit kosztować będzie dodatkowe 28 groszy. Po dwóch latach użytkownik może zwrócić auto bez wykupu, lub skorzystać z prawa pierwokupu użytkowanego egzemplarza. Jego wartość jest określona w momencie podpisywania umowy i wynosi 108 962,87 zł netto. O ile w przypadku nowego samochodu nie musimy myśleć o wkładzie serwisowym (więcej w naszym innym materiale), to należy pamiętać, że umowa nie obejmuje ubezpieczenia (należy je wykupić oddzielnie) oraz zestawu opon zimowych.

XC60
Testowane przez nas Volvo XC60 B4 (fot. Krzysztof Kaźmierczak / Automotyw.com)

Czy to dobra oferta? Skorzystaliśmy z jednej z ogólnodostępnych online wyszukiwarek ofert najmu długoterminowego i leasingu i przeszukaliśmy, co można znaleźć za kwotę pomiędzy 800 a 900 zł netto miesięcznie przy umowie na dwa lata oraz przy wkładzie własnym na poziomie 10 000 zł (nie dało się wybrać 12 805 zł, czyli kwoty jaką życzy sobie Volvo). W cenie miesięcznej raty na poziomie jaki wyśrubowało Volvo dla modelu XC60 znajdziemy m.in.: Hyundai i30, Hyundai i10, Mitsubishi Space Star… Wśród marek premium (Mercedes-Benz, BMW, Audi) nie udało nam się znaleźć pojazdu dostępnego na podobnych warunkach. Mamy nadzieję, że konkurencja podejmie rękawicę rzuconą przez Volvo – jeżeli tak się stanie z całą pewnością Was o tym poinformujemy.

Total
0
Shares