Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Wynajem kampera lub przyczepy. Platforma Camptoo już w Polsce

Wynajem kampera lub przyczepy jest możliwy w sposób analogiczny, jak w przypadku rynku nieruchomości.
Wynajem kamperów w Polsce właśnie zyskał nową platformę online (fot. materiały prasowe)

W polskim internecie pojawiła się właśnie kolejna platforma klasy sharing economy, czyli ułatwiająca kontakt tym, którzy coś posiadają i chcieli by to udostępnić, z tymi, którzy tego nie mają, a chcieliby skorzystać. Mowa tym razem o platformie Camptoo.pl, za pośrednictwem której możemy wynająć sobie dom na kółkach. Wynajem kampera lub przyczepy to doskonały sposób na to, by samemu poczuć “jak to jest”.

Kamper – nie taki straszny jak go malują

Camptoo to holenderska platforma kamp-sharingowa, którą założyło trzech Holendrów. To typowa historia założycieli, którzy czegoś potrzebowali, nie mogli znaleźć, to sami zbudowali. Któregoś lata chcieli oni wynająć kampera, jednak grafiki klasycznych wypożyczalni były wypełnione, a w tym samym czasie masa prywatnych kamperów stała nieużywana. “Coś z tym musimy zrobić!” – tak zapewne pomyśleli Holendrzy. I zrobili. Ich platforma, niezwykle popularna nie tylko w Holandii, ale i w Australii czy Wielkiej Brytanii, ma już polską domenę i właśnie pojawiła się w polskiej przestrzeni internetowej pod adresem camptoo.pl.

Działanie jak w przypadku najmu nieruchomości online

Camptoo działa podobnie jak serwisy wyszukujące ogłoszenia najmu nieruchomości (fot. materiały prasowe)

Pod względem działania, camptoo.pl funkcjonuje podobnie jak istniejące już od dawna serwisy ułatwiające krótkoterminowy wynajem nieruchomości. Użytkownik wybiera termin rezerwacji kampera, czas użyczenia, miejsce odbioru (ew. można po prostu zgodzić się, by serwis określił naszą aktualną lokalizację), liczbę podróżujących i uruchamia wbudowaną w serwis wyszukiwarkę.

W wynikach wyszukiwania otrzymujemy konkretne oferty najmu bądź kamperów, bądź przyczep kampingowych, z cenami za nocleg, a także innymi szczegółowymi informacjami na temat konkretnego sprzętu. Między innymi na temat: masy pojazdu (pamiętajmy o uprawnieniach!), silnika, liczby miejsc siedzących, liczby łózek, a także innych udogodnień dostępnych w oferowanym w ramach najmu pojeździe.

Regulamin – każdy ustala swój

Właściciele kamperów mogą udostępnić swoje pojazdy na własnych zasadach (fot. materiały prasowe)

Platforma umożliwia również właścicielom kamperów i przyczep kampingowych zdefiniowanie warunków, jakie najmujący muszą spełnić, by w interesującym ich czasie stać się posiadaczami domu na kółkach. Zasady są różne, np. właściciel może nie godzić się na obecność zwierząt, na wyjazd na festiwale, może też określić minimalny wiek kierowcy, a także zażyczyć sobie kwotę kaucji, której wpłata jest warunkiem użyczenia pojazdu.

Kampery są coraz popularniejsze

Popularność kamperów w czasie pandemii sporo wzrosła (fot. materiały prasowe)

W dobie pandemii, która jakoś wciąż nie chce odpuścić, wiele osób decyduje się na podróż właśnie kamperem. Dowodzą tego statystyki. W 2020 roku pomiędzy styczniem, a sierpniem liczba rejestracji takich pojazdów wzrosła o 24,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku sprzed pandemii (2019). Podobnie wzrósł także import kamperów do Polski. Na razie ofert w camptoo.pl nie jest zbyt wiele, ale pamiętajmy, że w przypadku tego typu serwisów bardzo wiele zależy od popularności danego rozwiązania. Czas pokaże czy camptoo.pl się przyjmie.

Total
21
Shares