Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Wypadek z udziałem Tesli. Z drugiego auta wyrwało silnik

uszkodzona Tesla

Wypadki na drodze zdarzają się codziennie, jednak ten zaliczyć można do jednych z poważniejszych. Na Florydzie zderzyły się dwa samochody. Jednym z nich była Tesla, drugim – wciąż nie wiadomo. Auto ma poważne uszkodzenia i ciężko stwierdzić, jaki to dokładnie pojazd. Najciekawsze jest, że jego silnik spalinowy znalazł się kilkanaście metrów od miejsca zdarzenia. Przyczyna? Najprawdopodobniej zbyt szybka jazda.

Uszkodzona Tesla ze szklanym dachem

uszkodzona Tesla
Uszkodzona Tesla z dziurą w szklanym dachu (fot. biuro szeryfa hrabstwa Martin, Facebook)

W hrabstwie Martin, w stanie Floryda w Stanach Zjednoczonych, doszło w miniony weekend do poważnego wypadku. Brała w nim udział Tesla oraz drugi, niezidentyfikowany dotąd pojazd. W zdarzeniu ucierpiały również cztery osoby, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Co było przyczyną tak groźnego incydentu?

post informujący o wypadku z udziałem Tesli
Wpis informujący o wypadku na lokalnej drodze (fot. biuro szeryfa hrabstwa Martin, Facebook)

Choć producent aut elektrycznych wprowadził do swoich samochodów system Tesla FSD, tym razem nie udało się uniknąć wypadku. Full Self Driving potrafi wyczuć, gdy kierowca jest zmęczony, przysypia, a przede wszystkim, gdy nie trzyma dłoni na kierownicy lub jest rozproszony. Jak podaje biuro lokalnego szeryfa, przyczyną zderzenia była najprawdopodobniej zbyt szybka jazda po zmroku. Do kolizji doszło około północy na Savannah Road i US Highway 1 w Fort Pierce na Florydzie.

Policja z kolei przyznaje, że została uszkodzona Tesla oraz drugi pojazd z silnikiem spalinowym. Jest to ważna informacja, ponieważ do tej pory nie udało się rozpoznać ani jego marki, ani modelu. Wyrzucony z auta silnik znaleziono aż 15 metrów od miejsca wypadku.

wyrzucony silnik z samochodu
Wyrzucony silnik spalinowy wraz z pasem przednim na drodze (fot. biuro szeryfa hrabstwa Martin, Facebook)

Co więcej, ucierpiały cztery osoby, które również wypadły z pojazdów. Znaleziono je nieprzytomne na drodze. Biuro szeryfa hrabstwa Martin opublikowało zdjęcia, które obrazują skalę wypadku. Widać rozbity szklany dach uszkodzonej Tesli i krew poszkodowanych. To już trzeci tak groźny wypadek z udziałem Tesli na amerykańskich, lokalnych drogach w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Total
0
Shares