Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Wyprzedaże rocznika 2023 – rabaty już się zaczęły

Wyprzedaże rocznika 2023 już się nieformalnie rozpoczęły. Sprawdzamy jakie modele jakich marek już są dostępne po niższych cenach.

Końcówka roku to okres wzmożonego ruchu na rynku motoryzacyjnym. Z jednej strony producenci, importerzy i dealerzy starają się sprzedać auta z kończącego się właśnie rocznika. Z drugiej mamy wzmożone zainteresowanie klientów, przede wszystkim instytucjonalnych, którzy poszukują “kosztów”. Oficjalnie jeszcze wciąż mamy rok 2023. Marki w większości raczej nie ogłosiły oficjalnie wyprzedaży rocznika. Jednak poziom rabatów na auta nowe, ale już wyprodukowane (czyli z tego rocznika) pokazuje, że jak najbardziej wyprzedaże rocznika 2023 już się rozpoczęły. Przyjrzeliśmy się aktualnej ofercie wybranych marek.

Wyprzedaże rocznika – Toyota

Toyota Corolla - wyprzedaże rocznika
Toyota Corolla w wersji kombi (fot. Automotyw.com)

Zaczynamy od najpopularniejszej marki w Polsce w roku 2023. Co prawda rok się jeszcze nie skończył, ale przewaga japońskiego producenta nad konkurencją jest tak duża, że praktycznie nieprawdopodobne jest by druga w rankingu popularności marka – Škoda – mogła odrobić straty. Mimo to Toyota absolutnie nie osiada na laurach i jest jedną z pierwszych marek obecnych w Polsce, która oficjalnie już ogłosiła nowe ceny wyprzedażowe rocznika 2023. Sama Toyota chwali się, że tegoroczna wyprzedaż jest najszerszą tego typu ofertą od czasu pandemii. Producent deklaruje nie tylko niższe ceny, ale też krótki czas oczekiwania na zamówiony, rabatowany model. Co możemy kupić w obniżonych cenach?

Toyota Corolla – rabaty

Toyota Corolla hatchback
Toyota Corolla Hatchback (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)

Toyota Corolla – najpopularniejsze nowe auto w Polsce jest dostępne w niższych cenach w każdej wersji nadwoziowej (sedan, hatchback i kombi). Na przykład w przypadku sedana z benzynowym silnikiem 1.5 łączonym z manualem rabat wynosi 12 tys. zł. Auto w wersji Comfort z pakietami Tech i Style kosztuje 98 400 zł. Hybrydowa wersja napędowa tego modelu również potaniała o nawet 10 100 zł, zależnie od wersji wyposażenia. Corolla TS Kombi z 1.8 Hybrid i 2.0 Hybrid jest dostępna taniej o maks. 10,4 tys. zł. Jeszcze większy rabat otrzymamy na Toyotę Corollę hatchback – do 14,3 tys. zł.

Toyota Yaris i Yaris Cross – rabaty

Toyota Yaris Cross Hybrid AWD-i (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)
Toyota Yaris Cross Hybrid AWD-i (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)

Model Yaris 2023 w wersji Active z silnikiem 1.0 72 KM kosztuje teraz 65 900 zł, to o 11 tys. zł taniej od ceny katalogowej. Marka informuje, że ma jeszcze ostatnie egzemplarze Yarisa w wersji Comfort (ceny od 72 900 zł). W przypadku Toyoty Yaris Cross, oferta wyprzedażowa obejmuje wersje Comfort, Executive i Adventure z napędem 1.5 AWD-i, rabaty sięgają 7 tys. zł.

Toyota RAV4 i Camry – rabaty

Toyota RAV4 Adventure
Toyota RAV4 Adventure (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)

W przypadku tego lubianego na naszym rynku japońskiego SUV-a, rocznik 2023 można zamówić z rabatem sięgającym 17,7 tys. zł, przy zamówieniu wersji z dwulitrowym silnikiem (173 KM) ze skrzynią CVT, z napędem na przód w wersji Comfort. Cena tego wariantu to 154 400 zł. Są też dostępne jeszcze ostatnie egzemplarze hybryd 2.5 w odmianach FWD i AWD-i w wersjach Comfort i Executive. Z kolei model Camry z rocznika 2023, z hybrydowym napędem o mocy 218 KM kosztuje teraz od 163 500 zł. Maksymalny rabat w przypadku tego modelu to konkretne 20 900 zł.

Toyota z rabatami na auta nie emitujące spalin

Toyota Mirai (fot. Toyota)
Wodorowa Toyota Mirai(fot. Toyota)

Japońska marka oferuje również obniżki na roczniki 2023 modeli z napędami nie emitującymi spalin. Mowa o w pełni elektrycznym modelu Toyota bZ4X, który teraz kosztuje mniej o 15 tys. zł mniej bez względu na wybraną wersję (nie liczymy rządowych dopłat). Na jeszcze większy rabat w wysokości 20 tys. zł mogą liczyć chętni na wodorową Toyotę Mirai z rocznika 2023. Jednak w przypadku tego ostatniego modelu raczej trudno o tłum chętnych, ze względu na śladową, publiczną infrastruktruę tankowania wodoru w naszym kraju.

Škoda

Nowa Skoda Superb (fot. materiały prasowe)

Czeska marka jeszcze oficjalnie nie ogłosiła wyprzedaży rocznika 2023, ale w wielu salonach dealerskich modele z aktualnego rocznika są już dostępne w cenach sporo niższych od kwot z katalogowych cenników. Niektórzy dealerzy choć wciąż oficjalnie oferują auta za kwoty z cennika, to jednoznacznie sugerują, że ceny podlegają indywidualnym negocjacom. Udało nam się taniej namierzyć oferty na model Škoda Octavia.

Škoda Octavia RS (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)
Škoda Octavia RS (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)

Na przykład udało nam się znaleźć nową Octavię za kwotę 14 200 zł niższą od ceny katalogowej. O tyle mniej zapłacą klienci zainteresowani wersją kombi z silnikiem 2.0 TDI SCR 150 KM z DSG w wersji wyposażeniowej Style. Niemniej generalnie rabatowane są wszystkie wersje modelu, a rabaty sięgają od 5 do 9 procent od ceny katalogowej danej wersji. Na podobny poziom obniżek mogą liczyć klienci zainteresowani innymi modelami czeskiej marki.

Wyprzedaże rocznika – Kia

Kia Sportage wyprzedaże rocznika
Kia Sportage dostępna jest jako HEV i jako PHEV, na zdjęciu testowana przez nas wersja z wtyczką (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)

Południowokoreańska marka kusi nie tyle bezwzględnymi obniżkami cen katalogowych, co atrakcyjnymi formami finansowania. Na przykład model Kia Sportage z rocznika 2023 można nabyć w kredycie 50/50 z zerowymi kosztami (RRSO 0%). Klient wpłaca połowę ceny katalogowej (147 900 zł, za wersję 1.6 T-GDI Anniversary). Drugą połowę (73 950 zł) spłaca po roku bez dodatkowych odsetek.

Podobną ofertę koreańska marka przygotowała na model Kia XCeed. Również w tym przypadki zainteresowani mogą stać się właścicielami nowego auta z rocznika 2023 za połowę jego ceny katalogowej (55 000 zł). Drugą, bez żadnych dodatkowych kosztów kredytu (RRSO 0%) zapłacą po roku. Podana kwota dotyczy wersji Kia XCeed 1.5T-GDI 160 KM 6MT M+SMT+A18. W kredycie 50/50 nabyć można obecnie również modele Kia Ceed, Ceed kombi i ProCeed.

Podobny mechanim, ale z innym podziałem kwot wpłacanych i kredytowanych dotyczy modelu Kia Stonic z rocznika 2023. Wariant Kia Stonic 1.2 DPi M+SMT kosztuje katalogowo 81 100 zł. Klienci mogą wsiąść za kierownicę tego auta po wpłacie 60% ceny (48 660 zł). Pozostałą kwotę (32 440 zł) zapłacić można dopiero po roku nie ponosząc kosztów udzielonego kredytu (RRSO 0%).

Volkswagen

Volkswagen Arteon wyprzedaże rocznika
VW Arteon (fot. Łukasz Walkiewicz/Automotyw.com)

Marka Volkswagen również oficjalnie jeszcze nie ogłosiła wyprzedaży modeli z rocznika 2023. Jednak nie oznacza to braku obniżek u poszczególnych dealerów. W jednej z sieci dealerskich znaleźliśmy ofertę wyprzedaży rocznika 2023 z rabatami od 7000 zł do 25 000 zł. Jednak zdecydowanie największe obniżki cen marka wprowadziła w swojej gamie elektrycznych modeli. Elektrycznego Volkswagena można obecnie kupić za cenę nawet o 65 tys. zł niższą od kwoty katalogowej.

Wyprzedaże rocznika – Hyundai

Hyundai Kona EV (fot. Piotr Zubrzycki / Automotyw.com)
Hyundai Kona EV (fot. Piotr Zubrzycki / Automotyw.com)

Hyundai nie ogłosił jeszcze promocji wyprzedażowych rocznika 2023, zamiast tego południowokoreańska marka proponuje obniżki cen na Black Week. Deklarowana przez markę suma korzyści sięga 22 690 zł. Np. zamawiając model Tucson, nową Konę (bez wersji elektrycznej) lub Bayon możemy liczyć na wiele korzyści. Są to m.in. upusty do 18 000 zł, ubezpieczenie OC/AC/NNW gratis. Zamiast ubezpieczenia można wybrać pakiet serwisowy na 3 lata / 45 000 km gratis. Warunek: auto trzeba zamówić do 25 listopada i odebrać do 30 listopada. Osoby zainteresowane elektrycznymi modelami marki (Kona electric, Ioniq 5 i Ioniq 6) mogą otrzymać wallboksa za symboliczną złotówkę.

Wyprzedaże rocznika – Opel

Nowy Opel Astra (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)
Nowy Opel Astra (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Opel to marka, która już rozpoczęła oferowanie nowych modeli z rocznika 2023 w ramach wyprzedaży. W ramach nowej oferty możemy liczyć na spore zniżki. Poniżej konkretne przykłady.

Opel Astra

Astra jest obecnie dostępna za cenę niższą od 100 tys. zł. (fot. Opel)

Na przykład chętni na nową Astrę mogą obecnie kupić ten model już od kwoty 89 800 zł. Przypominamy, że najniższa cena katalogowa za nową Astrę wynosi 114 800 zł. Obniżki nie dotyczą tylko najtańszych wariantów, ale również topowej wersji. Astra GSe PHEV z 225-konnym napędem katalogowo kosztuje 210 tys. zł. Teraz model ten można kupić od 185 000 zł.

Opel Mokka

Opel Mokka-e Ultimate (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)
Opel Mokka-e Ultimate (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Na korzyści mogą liczyć również osoby zainteresowane Oplem Mokka. W ofercie wyprzedażowej ceny tego modelu startują od 90 300 zł. Katalogowo cennik startował wcześniej od kwoty 105 300 zł za bazowy wariant z silnikiem 1.2 Turbo z sześciobiegowym manualem. Jeszcze większy rabat w kwocie 20 tys. zł uzyskamy wybierając topową wersję spalinową, czyli Mokka GS 1.2 Turbo. Ten 130-konny wariant z ośmiobiegowym automatem w topowej wersji wyposażeniowej jest obecnie dostępny od 111 150 zł. Katalogowa cena to 131 150 zł. Opel znacznie obniżył również cenę na Mokkę-e, czyli elektryczny wariant. Topowa odmiana GS z napędem elektrycznym staniała ze 188 300 zł do aż 155 300 zł. To 30 tys. zł różnicy.

Opel Crossland i Grandland

Opel Grandland z dieslem (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)
Opel Grandland z dieslem (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Najmniejszy SUV Opla również sporo potaniał. Przed uruchomieniem wyprzedaży model ten był dostępny za kwotę od 89 900 zł. Teraz nowego Opla Crosslanda 1.2 Turbo 110 KM M6 (z manualem) możemy mieć już od 69 900 zł. To aż 20 tys. zł taniej.

Na jeszcze większe obniżki mogą liczyć klienci chętni na Opla Grandlanda. Kompaktowa propozycja marki w segmencie SUV-ów jeszcze niedawno była dostępna od kwoty 142 700 zł. Teraz w ofercie wyprzedażowej egzemplarze z rocznika 2023 są dostępne już od 107 700 zł! To jedna z najlepszych ofert w naszym zestawieniu.

Renault

Renault Austral (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)
Renault Austral (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)

Francuska marka oficjalnie jeszcze nie rozpoczęła wyprzedaży modeli z rocznika 2023. Można jednak liczyć na konkretne korzyści. Na przykład osoby zainteresowane modelem Renault Arkana mogą liczyć na korzyści do 12 000 zł. W przypadku modelu Renault Captur można liczyć na korzyść do 4000 zł, a w Renault Megane Grandtour – do 9000 zł. Z kolei wybór Renault Austral również może oznaczać zysk do 12 000 zł. Największym zyskiem marka kusi przy wybore elektrycznego Renault Megane E-Tech Electric, bo aż do 58 000 zł. Jednak jest to liczone razem z rządową dopłatą w ramach programu Mój Elektryk.

Wyprzedaże rocznika – Volvo

Volvo wyprzedaże rocznika
Volvo XC90 T8 (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)

Na koniec Volvo. Marka ta nie ogłosiła oficjalnie ofert wyprzedażowych, ale oferuje atrakcyjne rabaty na nowe egzemplarze aut dostępnych u dealerów. Poniżej kilka konkretnych przykładów:

  • Volvo C40 Twin Recharge Ultimate – katalogowo 309 000 zł, cena promocyjna: 275 000 zł;
  • Volvo S90 B5 AWD diesel Ultimate Bright – katalogowo 343 050 zł, cena promocyjna: 285 900 zł;
  • Volvo XC60 B4 AWD diesel Plus Dark – katalogowo 280 750 zł, cena promocyjna: 244 900 zł;
  • Volvo S60 B4 benzyna Plus Dark – katalogowo 248 300 zł, cena promocyjna: 209 900 zł;
  • Volvo S90 B5 AWD Plus Dark – katalogowo 334 100 zł, cena promocyjna: 283 900 zł.

Jak widać interesujących ofert nie brakuje. Przypominam, że bez względu na oficjalną ofertę marki, zawsze warto negocjować. Szanse, że ugracie coś ekstra są naprawdę duże.

Total
0
Shares