Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Wyprzedzał “na czołówkę” – stracił prawo jazdy

Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali kierowcę, który bardzo niebezpiecznie wyprzedzał na zakręcie lekceważąc jakiekolwiek przepisy
Policja
(fot. Shutterstock)

Mieszkaniec Bielska Podlaskiego podczas wykonywania w niewłaściwy sposób manewru wyprzedzania na DK nr 19 zmusił innych uczestników ruchu do gwałtownego hamowania i zjeżdżania do krawędzi jezdni. Mało brakowało, a w rejonie miejscowości Kolonia Boćki doszłoby do tragedii. Traf chciał, że całą sytuację zarejestrowały kamery nieoznakowanego radiowozu grupy Speed. O dalszym losie nieodpowiedzialnego 64-latka zdecyduje sąd.

Łapówka dla policjantów? To się nie opłaca!

Kamery radiowozu grupy Speed zarejestrowały, jak kierowca samochodu marki Volvo rozpoczął manewr wyprzedzania na zewnętrznym łuku drogi. Na ruchliwej drodze mieszkaniec Bielska Podlaskiego wyprzedzał ciężarówkę, jadąc “na czołówkę” z tirem. Brawurowa, żeby nie powiedzieć głupia jazda kierowcy zmusiła innych uczestników drogi do uników, co widać na poniższym nagraniu udostępnionym przez Policję.

Gdyby nie szybka reakcja kierowcy ciężarówki, którą 64-latek miał chyba zamiar staranować, byłaby to najprawdopodobniej jego ostatnia podróż. Policjanci, którzy zarejestrowali zdarzenie zawrócili i rozpoczęli pościg za kierowcą, chwilę później zatrzymując Volvo do kontroli. Wyjaśnienie zatrzymanego kierowcy? Cóż, po prostu “spieszył się”. Za spowodowanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, mandat nie został nałożony. Policjanci uznali, że kara w formie mandatu jest niewystarczająca za tak niebezpieczny wybryk. O dalszym losie 64-latka zdecyduje sąd.

Kontrola drogowa – jak się zachować? Jakie masz prawa?

Policjanci przypominają, że nieprawidłowe wyprzedzanie to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. W tym roku na samym Podlasiu, gdzie miało miejsce zarejestrowane przez policyjne kamery zdarzenie, tego typu manewry były przyczyną 20 wypadków, w których aż 32 osoby zostały ranne, a dwie zmarły.

Nieprawidłowe wyprzedzanie to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Tylko od początku roku na drogach Podlasia było ono przyczyną 20 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 32 zostały ranne. Policjanci odnotowali także ponad 190 kolizji z powodu nieprawidłowego wyprzedzania. Pośpiech na drodze jest złym doradcą! Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego i nie zapominaj o rozsądku na drodze!

Potrącenie pieszej na pasach – gdyby nie kamera…

Total
0
Shares