Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Wyścigi Extreme E na Sardyni

Seria Extreme E to ekstremalne wyścigi elektrycznych SUV-ów. Przedstawiciel naszej redakcji jest na Sardynii i zda Wam relację z tych zmagań.
Sara Price (USA)/Kyle Leduc (USA), Segi TV Chip Ganassi Racing

Już jutro kierowcy ekstremalnych aut elektrycznych rozpoczną zmagania w serii Extreme E na offroadowym torze na włoskiej wyspie, Sardynii. Podobnie jak w przypadku wszystkich wyścigów z serii Extreme E, widzowie nie mogą bezpośrednio uczestniczyć i kibicować zawodnikom na torze, chodzi o minimalizację śladu węglowego całej imprezy. Niemniej tym razem okazja jest o tyle szczególna, że na wyspie mamy swojego wysłannika, niebawem zatem możecie spodziewać się relacji z tej imprezy.

Tymczasem co już wiemy? Znamy harmonogram wydarzenia. Zmagania na Sardynii podzielono na dwie części – rozegrane zostaną dwa cykle wyścigowe: NEOM Island Xprix I w dniach 5-7 lipca oraz NEOM Island Xprix II w dniach 9 i 10 lipca br. Nasz wysłannik, Łukasz Walkiewicz, będzie śledził zmagania zawodników podczas pierwszego cyklu Island Xprix I. Jak się przedstawia harmonogram tych zawodów?

Jutta Kleinschmidt (GER) i Nasser Al-Attiyah (QAT) w samochodzie zespołu Abt Cupra XE podczas lutowych zmagań Extreme E w Arabii Saudyjskiej (fot. Alastair Staley / LAT Images)

Dziś w godzinach wieczornych 22:00 – 22:30 rozpocznie się Shakedown czyli wstępne przejazdy po torze testowym, podczas których zawodnicy będą mieli okazję zapoznać się z trasą, a obserwatorzy – poznać wyścigowe pojazdy, które – przypomnijmy – są autami w pełni elektrycznymi. Kolejnego dnia, tj. 6 lipca, zaplanowane są dwie sesje kwalifikacyjne. Pierwsza wystartuje o godzinie 9:15 i potrwa 2,5 godziny. Kolejna, popołudniowa sesja kwalifikacyjna rozpocznie się o 15:15 i potrwa to 16:05.

Następnego dnia, 7 lipca, rozpoczną się półfinałowe zmagania Island Xprix I, a o 16:30 przewidziany jest wyścig finałowy, który wyłoni zwycięzcę zawodów. Jak wspomniałem, niebawem w naszym serwisie opublikowana zostanie bezpośrednia relacja ze zmagań serii Extreme E na Sardynii, a tymczasem zachęcam Was do poznania bliżej tych zawodów, sięgnijcie do naszych materiałów o tej serii wyścigowej. Natomiast o zmaganiach na Sardynii więcej przeczytacie już niebawem w naszym serwisie.

Extreme E – szalone zawody elektrycznymi SUV-ami

Extreme E – wywiad z kierowcą

Total
0
Shares