Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Znany polski rajdowiec Leszek K. zatrzymany

We wtorek 7 grudnia na polecenie Krakowskiej Prokuratury Okręgowej zatrzymano Leszka K. Zarzut to, jak informuje RMF FM – „Działanie w grupie przestępczej”.

Z ustaleń dziennikarzy radia RMF FM wynika, że mężczyznę zatrzymano w związku z działaniami w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się oszustwami podatkowymi. Grupa działała w latach 2015-2016 w Krakowie, Warszawie oraz innych polskich miastach. Ustalenia prokuratury wskazują na wykorzystywanie przez członków grupy, przepisów wewnątrzunijnych związanych z zakupem samochodów klas premium.

Luksusowe auta były kupowane za granicą i sprowadzane do Polski. Na miejscu ich wartość była obniżana o podatek VAT oraz akcyzę. Z relacji radia wynika, że do tych działań zakładane były fikcyjne podmioty gospodarcze i to one wystawiały puste faktury VAT-owe. Prokuratura Okręgowa w Krakowie zatrzymała łącznie 6 osób, wśród których ma być osoba kierująca grupą. Nie potwierdzono, że znany rajdowiec jest jedną z nich. Za zarzucane czyny zatrzymanym członkom grupy grozi do 15 lat więzienia.

Leszek K. To znany polski kierowca rajdowy. Zadebiutował w Rajdzie Elmot w 1988 roku za kierownicą Fiata 126p. Na swoim koncie ma dwadzieścia trzy triumfy w zawodach zaliczanych do klasyfikacji krajowego czempionatu.

Total
8
Shares