Znudziło Ci się służbowe Porsche 911? Proszę, oto nowy Taycan

Porsche Taycan (fot. Porsche)
Porsche Taycan (fot. Porsche)

Menedżerowie Porsche, którym przysługuje samochód służbowy, przesiadają się ze sportowych benzynówek do w pełni elektrycznego Porsche Taycan lub innych hybryd plug-in. Pojazdy zelektryfikowane coraz częściej wybierają także uprawnieni do leasingu pracowniczego.

Porsche zdaje się być z tego powodu bardzo dumne i zapowiada, że we flocie swoich pojazdów służbowych do końca bieżącego roku udział aut zasilanych energią z akumulatora podwoi się i wyniesie około 50% całej floty.

Nowe Porsche co 15 miesięcy i karta paliwowa

Porsche 911
Porsche 911 Targa S (fot. Łukasz Walkiewicz / automotwyw.com)

Menedżerowie nadal mają możliwość wyboru linii modelowej dostępnej wyłącznie z jednostkami spalinowymi, na przykład kultowego 911. Użytkownicy samochodów służbowych mogą wybrać swój wóz z szerokiej gamy mocnych samochodów sportowych, obejmującej pięć wariantów hybryd plug-in w liniach modelowych Cayenne i Panamera oraz osiem w 100% elektrycznych wersji Porsche Taycan i Taycan Cross Turismo. Przesiadka nastąpi przy następnej wymianie pojazdu. Zwykle ma to miejsce po 15 miesiącach. Podobnie jak w przypadku modeli z silnikiem spalinowym, menadżerowie, którym przysługuje auto służbowe, wraz ze swoim nowym, częściowo lub w pełni elektrycznym samochodem sportowym otrzymają kartę paliwową – w tym przypadku będzie to karta uprawniająca do korzystania z sieci stacji ładowania.

A gdzie ładować te służbowe Porsche Taycany?

ładowarki
(fot. Shutterstock)

Równolegle do wymiany własnej floty Porsche inwestuje w stworzenie sieci ładowania: zaledwie kilka dni temu w lokalizacji Zuffenhausen uruchomiono wewnętrzny park ładowania z sześcioma stacjami ładowania prądu stałego (DC) o wysokiej mocy. Pracownicy Porsche mogą naładować tam swoje auta elektryczne z mocą do 350 kW. A już w lutym 2020 r., w swoich zakładach w Lipsku, producent otworzył najpotężniejszy park szybkiego ładowania w Europie. Obejmuje on sześć wewnętrznych punktów szybkiego ładowania. Dzięki usłudze Porsche Destination Charging do 2025 r. na całym świecie ma być dostępnych co najmniej 7500 dodatkowych punktów ładowania.

A co kupują klienci?

Porsche Panamera 4S E-Hybrid
Panamera 4S E-Hybrid – hybrydowy, prawie rodzinny “potwór” bardzo nam się podobał – więcej o nim przeczytacie w naszym serwisie (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)

Do 2025 r. firma spodziewa się, że połowa sprzedawanych samochodów Porsche będzie zelektryfikowana. W Europie już teraz 1/3 klientów zamawia swoje nowe Porsche z napędem w pełni lub częściowo elektrycznym. Prognozy zakładają, że w 2030 r. współczynnik ten dla światowego rynku wzrośnie nawet do ponad 80%. Porsche jest również pierwszym producentem samochodów, który postawił sobie za cel osiągnięcie do 2030 r. neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości.

Total
0
Shares