Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Znudziło Ci się służbowe Porsche 911? Proszę, oto nowy Taycan

Porsche Taycan (fot. Porsche)
Porsche Taycan (fot. Porsche)

Menedżerowie Porsche, którym przysługuje samochód służbowy, przesiadają się ze sportowych benzynówek do w pełni elektrycznego Porsche Taycan lub innych hybryd plug-in. Pojazdy zelektryfikowane coraz częściej wybierają także uprawnieni do leasingu pracowniczego.

Porsche zdaje się być z tego powodu bardzo dumne i zapowiada, że we flocie swoich pojazdów służbowych do końca bieżącego roku udział aut zasilanych energią z akumulatora podwoi się i wyniesie około 50% całej floty.

Nowe Porsche co 15 miesięcy i karta paliwowa

Porsche 911
Porsche 911 Targa S (fot. Łukasz Walkiewicz / automotwyw.com)

Menedżerowie nadal mają możliwość wyboru linii modelowej dostępnej wyłącznie z jednostkami spalinowymi, na przykład kultowego 911. Użytkownicy samochodów służbowych mogą wybrać swój wóz z szerokiej gamy mocnych samochodów sportowych, obejmującej pięć wariantów hybryd plug-in w liniach modelowych Cayenne i Panamera oraz osiem w 100% elektrycznych wersji Porsche Taycan i Taycan Cross Turismo. Przesiadka nastąpi przy następnej wymianie pojazdu. Zwykle ma to miejsce po 15 miesiącach. Podobnie jak w przypadku modeli z silnikiem spalinowym, menadżerowie, którym przysługuje auto służbowe, wraz ze swoim nowym, częściowo lub w pełni elektrycznym samochodem sportowym otrzymają kartę paliwową – w tym przypadku będzie to karta uprawniająca do korzystania z sieci stacji ładowania.

A gdzie ładować te służbowe Porsche Taycany?

ładowarki
(fot. Shutterstock)

Równolegle do wymiany własnej floty Porsche inwestuje w stworzenie sieci ładowania: zaledwie kilka dni temu w lokalizacji Zuffenhausen uruchomiono wewnętrzny park ładowania z sześcioma stacjami ładowania prądu stałego (DC) o wysokiej mocy. Pracownicy Porsche mogą naładować tam swoje auta elektryczne z mocą do 350 kW. A już w lutym 2020 r., w swoich zakładach w Lipsku, producent otworzył najpotężniejszy park szybkiego ładowania w Europie. Obejmuje on sześć wewnętrznych punktów szybkiego ładowania. Dzięki usłudze Porsche Destination Charging do 2025 r. na całym świecie ma być dostępnych co najmniej 7500 dodatkowych punktów ładowania.

A co kupują klienci?

Porsche Panamera 4S E-Hybrid
Panamera 4S E-Hybrid – hybrydowy, prawie rodzinny “potwór” bardzo nam się podobał – więcej o nim przeczytacie w naszym serwisie (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)

Do 2025 r. firma spodziewa się, że połowa sprzedawanych samochodów Porsche będzie zelektryfikowana. W Europie już teraz 1/3 klientów zamawia swoje nowe Porsche z napędem w pełni lub częściowo elektrycznym. Prognozy zakładają, że w 2030 r. współczynnik ten dla światowego rynku wzrośnie nawet do ponad 80%. Porsche jest również pierwszym producentem samochodów, który postawił sobie za cel osiągnięcie do 2030 r. neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości.

Total
0
Shares