Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Zupełnie nowy dostawczak Nissana. Model nazywa się Townstar

Nissan przedstawia nowy model Townstar, który, jak przekonuje firma, „zmieni zasady gry na rynku lekkich samochodów użytkowych”.

Nissan przedstawia kompaktowy lekki samochód użytkowy (LCV) nowej generacji: Townstar. Nowa gama lekkich samochodów użytkowych Nissana, wraz z modelem Townstar w wersji w pełni elektrycznej, została stworzona z myślą o przygotowaniu firm na nadchodzące zmiany i związane z nimi regulacje oraz przyspieszeniu rozwoju transportu bezemisyjnego.

Nowy Townstar wzbogaca klasę kompaktowych samochodów użytkowych o pakiet ponad 20 technologii, stając się znaczącym konkurentem w swoim segmencie.

Odmiana benzynowa oferowana będzie z silnikiem o pojemności 1,3 litra. Jednostka ta generuje 130 KM i 240 Nm momentu obrotowego. W pełni elektryczny Townstar zostanie z kolei wyposażony w akumulator o pojemności 44 kWh oraz zaawansowane rozwiązania technologiczne, takie jak inteligentne zarządzanie energią oraz wydajny system chłodzenia akumulatora. Nowy samochód użytkowy zastąpi w gamie Nissana model e-NV200, oferując moment obrotowy na poziomie 245 Nm i 285 km zasięgu.

Auto ma liczne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i zaawansowane funkcje wspomagające kierowcę, takie jak system zabezpieczenia przed podmuchami wiatru bocznego (Side Wind Assist) i kołysaniem przyczepy (Trailer Sway Assist). Inteligentny system hamowania awaryjnego z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów oraz manewrowania na skrzyżowaniach, a także system automatycznego parkowania i inteligentnego tempomatu plasują model Townstar w czołówce swojej kategorii.

Nissan po raz pierwszy wprowadzi system kamer 360º (Around View Monitor – AVM) w segmencie kompaktowych samochodów użytkowych.

ProPILOT w dostawczaku

Klienci decydujący się na elektryczną odmianę modelu Townstar będą mogli również korzystać z systemu wspomagania kierowcy ProPILOT. Pomagając kierowcy podczas jazdy po autostradzie, funkcja ta umożliwia automatyczne zwalnianie do pełnego zatrzymania i przyspieszanie poprzez podążanie za pojazdem poprzedzającym, a także utrzymywanie samochodu pośrodku pasa ruchu, nawet na łagodnych łukach.

Wygodne funkcje obsługi połączeń (eCall, Apple CarPlay/Android Auto) oraz bezprzewodowego ładowania telefonu będą dostępne we wszystkich wersjach od momentu ich wprowadzenia na rynek. Z kolei rozbudowane usługi łączności zostaną udostępnione wraz z debiutem wersji w pełni elektrycznej.

Wymienione usługi w elektrycznym Nissanie Townstar wyświetlane będą na 8-calowym ekranie dotykowym, połączonym z 10-calowym cyfrowym panelem zegarów znajdującym się na wprost kierowcy.

Nowy Townstar w wersji dostawczej został opracowany dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy poszukują wszechstronności i odpowiedniej przestrzeni ładunkowej, jak i nowoczesnych rozwiązań, takich jak system automatycznego parkowania.

Wersja pasażerska nowego Nissana Townstar ma pojemność łączną bagażnika i schowków nawet 775 litrów. W pełni elektryczny Townstar nawiązuje wyglądem do estetyki modelu Ariya. W projekcie uwzględniono charakterystyczne reflektory LED oraz aerodynamiczną osłonę przednią. 

Również benzynowa wersja nowego modelu wyróżnia się dynamicznym wyglądem dzięki specjalnemu wzornictwu przodu nadwozia. Zawarto w nim zintegrowane „kurtyny powietrzne”, które optymalizują przepływ powietrza wokół zderzaka przedniego i przednich kół, dzięki czemu opór aerodynamiczny zostaje zmniejszony przy jednoczesnej optymalizacji zasięgu samochodu i zużycia paliwa.

Elastyczne rozwiązanie dla biznesu

Nowy Townstar ma liczne możliwości konfiguracji. Dzięki przestrzeni ładunkowej o pojemności do 3,9 m3 z uchylną przegrodą, nowy kompaktowy samochód dostawczy zapewnia możliwość przewozu dwóch europalet i ładowność na poziomie 800 kg. Aby dostosować się do wymagań różnego rodzaju firm układy napędowe umożliwiają holowanie ładunku o masie do 1500 kg.

Dostęp do przestrzeni ładunkowej ułatwiają duże boczne drzwi przesuwne. Z tyłu klient będzie miał możliwość wyboru pomiędzy otwieranymi pod kątem 180 stopni drzwiami 60/40 lub klasyczną klapą. We wnętrzu znajdą się natomiast przemyślane rozwiązania do przechowywania i przewozu towarów, a także specjalna przestrzeń na pokładowe narzędzia biurowe.

Pięcioletnia gwarancja – lider w branży

Właściciele każdego modelu z gamy lekkich samochodów dostawczych Nissana korzystają z ogólnoeuropejskiej gwarancji na 5 lat lub 160 000 km, a ponadto gwarancji na 8 lat lub 160 000 km udzielanej na pojemność akumulatora w wersji z silnikiem elektrycznym.

Gwarancja obejmuje także pokrywę lakierniczą, oryginalne części i akcesoria oraz pomoc drogową.

Total
0
Shares