Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

10 najtańszych hybryd na polskim rynku

10 najtańszych hybryd w Polsce. Jakie to modele? U nas znajdziesz nie tylko odpowiedź na to pytanie, ale także ceny i wyposażenie.
10 najtańszych hybryd w Polsce
Toyota Yaris Hybrid (fot. Krzysztof Kaźmierczak – Automotyw.com)

Jakie jest 10 najtańszych hybryd w Polsce? Nasze zestawienie stanowi odpowiedź na to pytanie. Niestety, fakt, że poniżej wymienione modele są najtańszymi samochodami z napędem hybrydowym (braliśmy pod uwagę tylko pełne hybrydy, a nie MHEV-y), nie oznacza, że są to w ogóle tanie modele. Braliśmy pod uwagę wyłącznie nowe auta, dostępne w aktualnej ofercie sieci delaerskiej różnych marek w Polsce.

Najtańsza hybryda w Polsce – Toyota Yaris

Toyota Yaris Hybrid (fot. Krzysztof Kaźmierczak – Automotyw.com)

Najtańszym samochodem z napędem hybrydowym (klasyczna hybryda, nie wymagająca ładowania) jest dziś Toyota Yaris Hybrid. Cena tego modelu z oszczędnym napędem hybrydowym startuje obecnie od 95 900 zł. Ten model jest jednocześnie jedyną hybrydą w Polsce, którą kupisz za pięciocyfrową kwotę. Wszystkie pozostałe auta kosztują już ponad 100 tys. zł.

Yaris Hybrid. Co dostaniemy w bazowej odmianie? Auto w wersji wyposażenia Active pomalowane na biało i z 15-calowe obręcze ze stali z kołpakami. Do tego dzienne LED-y (tylne lampy to też LED-y, pozostałe reflektory to już żarówki). W bagażniku czekać na was będzie zapasowe koło dojazdowe. W kokpicie macie materiałową, ciemną tapicerkę. Do tego prosty system multimedialny 7″ z radiem DAB i z przewodowym Android Auto i Apple CarPlay. Są dwa głośniki, bluetooth i port USB. Jest automatyczna klimatyzacja jednostrefowa i analogowe zegary z 4,2″ ekranem komputera pokładowego między nimi. Jest tempomat adaptacyjny, automatyczne światła drogowe, czy rozpoznawanie znaków. Jak na bazę na bogato. Ale i tak najlepsze z tego wszystkiego to oszczędny 116-konny napęd hybrydowy.

10 najtańszych hybryd – Mazda 2

Mazda 2 Hybrid (fot. Mazda)

Gdy spojrzycie na zdjęcie, pozornie może się wydawać, że pasuje tu opis od poprzednika. To prawie prawda, bo najnowsza Mazda 2 to w istocie klon Toyoty Yaris (co ciekawe, w sprzedaży jest również Mazda 2 MHEV i spalinowa, która jest już projektem Mazdy). Różnica jest w cenie, bo Mazda 2 z napędem hybrydowym (identycznym jak w Yarisie Hybrid) startuje od 100 900 zł. Czemu drożej? Diabeł tkwi w szczegółach.

Silnik tajemnicą nie jest, wygląd też, toż to Yaris z przeszczepionym logo Mazdy. Również w tym przypadku bazowo otrzymujemy auto w kolorze białym z 15-calowymi stalówkami. Wyposażenie jest również praktycznie identyczne. Czemu Mazda 2 jest droższa? Bo tańsze jest dodatkowe wyposażenie. Mazda tak skonfigurowała swój cennik, że opcje zebrane w pakietach mogą po doposażeniu dać auto lepiej wyposażone, które w efekcie będzie tańsze od podobnie skonfigurowanego Yarisa. Podobnie, ale nie identycznie, bo opcje w pakietach Mazdy są inne niż w pakietach i bogatszych wersjach wyposażenia Yarisa. Ponadto Mazda oferuje też opcje, które w ogóle nie są dostępne w Toyocie, np. kolory lakierów. Z salonu Mazdy możesz wyjechać “dwójką” w kolorze, jakiego w Yarisie nie da się zamówić.

Renault Clio E-Tech

10 najtańszych hybryd
Testowaliśmy Renault Clio E-Tech, to najtańsza hybryda europejskiego producenta(fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)

Kolejna pozycja na naszej liście wymaga 3000 zł dopłaty do bazowej, hybrydowej Mazdy 2. Ceny francuskiego hatchbacka z oryginalnym napędem hybrydowym E-Tech Full Hybrid o mocy 145 KM startują od 103 900 zł. To najmocniejszy napęd w Clio, 145 KM i 205 Nm chętnie słucha kierowcy, jednocześnie napęd ten potrafi być niemal tak oszczędny, jak efektywne hybrydy Toyoty. Owszem, cena jest wyższa. 103 900 zł to z jednej strony więcej niż azjatyckie propozycje wymienione wcześniej. Warto jednak zwrócić uwagę, że Renault w bazowej wersji wyposażeniowej equilibre w ogóle nie oferuje napędu hybrydowego. Taki otrzymamy dopiero od średniego poziomu wyposażenia techno.

Co zatem dostajemy w wersji techno z hybrydą? Auto w kolorze białym, stojące na ładnych, 16-calowych alufelgach (a nie stalowych obręczach jak w bazowym Yarisie). Wnętrze jest tu dwukolorowe, nie tak ponuje jak w wymienionych wcześniej bazowych modelach azjatyckich producentów. Obicie foteli to ciekawa prążkowana tkanina z elementami z ekoskóry. Multimedia z 7″ ekranem, bezprzewodowe Android Auto i Apple CarPlay. Do tego gniazdka USB, klimatyzacja, przyciemnione tylne szyby, pełne LED-y, czy kamera cofania z czujnikami parkowania. Jest rozpoznawanie znaków, utrzymanie pasa ruchu, wspomaganie parkowania tyłem czy system kontroli bezpiecznej odległości. Czego zabrakło? Adaptacyjnego tempomatu, otrzymamy go w pakiecie advanced driving razem z innymi asystentami kierowcy, ale wymaga dopłaty 3800 zł.

10 najtańszych hybryd – Toyota Yaris Cross

10 najtańszych hybryd
Toyota Yaris Cross Hybrid AWD-i (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)

Wracamy do Japończyków, w cenie od 105 900 zł możemy kupić nowość w ofercie tej marki, czyli Toyotę Yaris Cross, oczywiście z napędem hybrydowym. Sam napęd jest tutaj identyczny jak w zwykłym Yarisie, czyli 116-konna jednostka hybrydowa z automatyczną skrzynią CVT. Bazowa wersja wyposażeniowa to Active. Co w niej otrzymamy?

Auto pomalowane na kolor biały, stojące na 16-calowych, aluminiowych obręczach. We wnetrzu materiałowa tapicerka, czy multimedia z 8″ ekranem i czterema głośnikami. Jest klimatyzacja (automatyczna), port USB, bluetooth, cyfrowe radio DAB i przewodowy Android Auto lub Apple CaPlay. Auto będzie też wyposażone w kamerę cofania z czujnikami z tyłu, rozpoznawanie znaków, automatyczne światła drogowe, czy adaptacyjny tempomat.

Suzuki Vitara

10 najtańszych hybryd
Suzuki Vitara Strong Hybrid (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)

Trochę podnosimy finansowy pułap, kwota rośnie do 110 400 zł (obecnie jest rabat w kwocie 4500 zł, cena go uwzględnia) i przed nami kolejny “Japończyk”. Suzuki Vitara Strong Hybrid, produkowany na Węgrzech dla rynku europejskiego. Suzuki Vitara wygląda na większe od poprzedników, jest też SUV-em, ale to wciąż segment B. Niemniej warto mieć na uwadze, że to drugie (po Yarisie Cross AWD-i auto w naszym zestawieniu, które można mieć z napędem 4×4, choć – niestety – za dopłatą. Co jednak dostajemy za kwotę bazową?

“Goła” Vitara Strong Hybrid trafi do nas w kolorze białym lub czerwonym. Mamy wybór, oba lakiery są niemetaliczne i jedyne, nie wymagające dopłaty. Auto stać wówczas będzie na 17-calowych alufelgach. W środku analogowe zegary i niewielki ekran 4,2″ a także multimedia z 7″ ekranem. Bazowe wyposażeniowe to fotele obite tkaniną. W standardzie są też pełne LED-y, ostrzeganie o opuszczaniu pasa ruchu, rozpoznawanie znaków, podgrzewane fotele przednie, gniazdko USB, klimatyzacja automatyczna, tempomat (nieadaptacyjny), Apple CarPlay/Android Auto, czy kamera cofania.

10 najtańszych hybryd – Toyota Corolla

Toyota Corolla GR Sport Hybrid kombi (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)
Toyota Corolla GR Sport Hybrid kombi (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Gdy nasz budżet wzrośnie do 118 900 zł, oznacza to, że stać nas będzie na najtańszą w Polsce kompaktową hybrydę, jest to zarazem najpopularniejszy model w naszym kraju: Toyota Corolla. Najtańsza jest odmiana z nadwoziem typu sedan. Za hatchbacka lub kombi, trzeba zapłacić nieco więcej. W każdym przypadku bazowo pod maską pracuje hybrydowy napęd 1.8 o mocy 140 KM, łączony z bezstopniowym automatem i napędem na przód.

Bez dopłat otrzymamy za powyższą kwotę samochód w kolorze białym niemetalicznym. Auto będzie wówczas stało na 16-calowych obręczach stalowych, ozdobionych kołpakami. W najtańszej odmianie wyposażenia Active wnętrze będzie dość monotonne z ciemną, materiałową tapicerką na fotelach. Wyposażenie standardowe to m.in. kamera cofania, ostrzeganie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, automatyczne światła drogowe, dzienne LED-y, utrzymanie pasa ruchu, czy inteligentny tempomat. Na pokładzie będziemy też mieli 8-calowe multimedia, 6 głośników, Apple CarPlay bezprzewodowy (ale Android Auto już po kablu), USB-C, dwustrefowa klimatyzacja, czy 7-calowy ekran zegarów.

Już nie taki tani – Hyundai Kona

10 najtańszych hybryd
Hyundai Kona Hybrid (fot. Hyundai)

Teoretycznie od 119 000 zł możemy liczyć na bazowy wariant hybrydowego Hyundaia Kona, jednak dotyczy to modelu sprzed ogłoszonych w tym roku zmian. Bo za nowszą Konę II generacji z napędem hybrydowym ceny startują już od 134 400 zł. Zatem tańszego wariantu I generacji nie da się już zamówić w konfiguratorze producenta, za to można próbować upolować coś z dealerskich zapasów.

Niestety, szanse są niewielkie, ale tak naprawdę pozostaje nam przeszukiwanie po dealerach lub… dopłata do nowej Kony Hybrid, która już nie plasuje się w pierwszej 10-tce najtańszych hybryd.

10 najtańszych hybryd – Renault Captur E-Tech

Renault Capture E-Tech hybryda R.S. Line (fot. Automotyw)

Takich problemów nie ma natomiast z francuskim, hybrydowym crossoverem segmentu B. Captur E-Tech Full Hybrid jest wciąż w ofercie, dostępny od 120 800 zł. Mamy tu podobną sytuację, jak w przypadku wcześniej opisanego Clio E-Tech Full Hybrid. Napęd hybrydowy nie jest dostępny w najniższej wersji wyposażenia equilibre, startuje dopiero od wersji techno. Moc napędu to 145 KM, to ten sam układ co w wyżej wspomnianym, hybrydowym Clio.

Decydując się na model bazowy z napędem hybrydowym, nie chcąc dopłacać za cokolwiek, otrzymamy egzemplarz malowany na kolor niebieski. Miła odmiana po wszechobecnej u konkurencji bieli w standardzie. Auto będzie stało na 17-calowych alufelgach. Wewnątrz na fotelach przywita nas materiałowa, czarno-szara tapicerka, wirtualne zegary, automatyczna klima, czy system multimedialny Easy Link z ekranem 7″ i nawigacją. Bezprzewodowo można też korzystać z Android Auto i Apple CarPlay, a samochód będzie mieć przyciemnione tylne szyby. Jest kamera cofania, automatyczne światła drogowe, pełne LED-y, utrzymanie pasa ruchu, system ostrzegania o nadmiernej prędkości czy system kontroli odległości. Za adaptacyjny tempomat trzeba dopłacić, najlepiej wybierając pakiet. Wówczas, tak jak w Clio otrzymamy jeszcze kilku innych cyfrowych asystentów kierowcy.

Suzuki Swace

Suzuki Swace
Suzuki Swace jest bliźniakiem Toyoty Corolli kombi (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)

Przed wami kolejny klon: Suzuki Swace. Auto to kupimy z napędem hybrydowym od kwoty 126 900 zł. Oczy Was nie mylą, to klon Toyoty Corolli z nadwoziem kombi (tylko z takim jest oferowany Swace). Oczywiście jeżeli chcecie możecie wybrać bazową Toyotę Corollę Touring Sports Active (czyli kombi w bazowym wyposażeniu). Ta Toyota z napędem hybrydowym kosztuje dokładnie tyle samo, co Suzuki Swace, od 126 900 zł.

Bazowe wyposażenie jest tutaj w zasadzie niemal identyczne, jak w przypadku wyżej opisanej Toyoty Corolli sedan. 8-calowe multimedia, dwustrefowa klima, podgrzewane fotele przednie, reflektrory LED. Nie chcąc dopłacać otrzymamy biały egzemplarz stojący na 16-calowych alufelgach.

10 najtańszych hybryd – Kia Niro

Kia Niro HEV
Kia Niro HEV (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)

Naszą dziesiątkę najtańszych hybryd zamyka propozycja z Korei Południowej. Nowa Kia Niro HEV. Auto startuje od 128 400 zł. W tej cenie możemy liczyć na kompaktowego SUV-a z napędem hybrydowym o mocy 141 KM, która jest tu przenoszona na przednią oś, za pośrednictwem sześciobiegowej dwusprzęgłówki. Zatem jeżeli nie lubicie skrzyń CVT, może to rozwiązanie?

W bazowej wersji wyposażeniowej otrzymacie auto w kolorze… czarnym. Jakikolwiek inny wymaga już dopłaty. Bez dopłat Niro będzie stać na 16-calowych alufelgach. We wnętrzu fotele z czarną, materiałową tapicerką. Bazowa wersja wyposażeniowa M to m.in. aktywne utrzymanie auta pośrodku pasa ruchu, klima, tempomat, tylna kamera z czujnikami parkowania z tyłu, pełne LED-y. Do tego elektroniczny zestaw wskaźników kierowcy z ekranem 4,2″, port USB-C, 8-calowe multimedia z radiem DAB, Apple CarPlay i Android Auto oraz 6-ma głośnikami.

Total
0
Shares