Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

ABT Sportsline SQ7 – alternatywa dla Lamborghini Urus

ABT Sportsline SQ7
ABT Sportsline SQ7 (fot. ABT Sportsline)

ABT Sportsline, doskonale znany wszystkim petrolheadom niemiecki tuner udzielający się również w wielu imprezach motorsportowych proponuje kierowcom alternatywę dla Lamborghini Urus. O czym mowa? O podrasowanym Audi SQ7 – oto ABT Sportsline SQ7.

ABT Sportsline SQ7 (fot. ABT Sportsline)
Pod maską ABT Sportsline SQ7 silnik o mocy identycznej jak w Lamborghini Urus (fot. ABT Sportsline)

Pod maską czarnego monstrum podkręconego przez specjalistów z ABT znajduje się 4-litrowa, podwójnie turbodoładowana jednostka V8 generująca 650 KM i 850 Nm momentu obrotowego. To o pokaźne 143 KM i 80 Nm więcej od bazowej wersji Audi SQ7. Liczby uzyskane przez ABT nie są przypadkowe, bo odpowiadają dokładnie wydajności układu napędowego jakim dysponuje fabrycznie Lamborghini Urus – stąd uznanie tunerskiej pracy za swoistą alternatywę dla włoskiego supersportowego SUV-a.

ABT Sportsline SQ7 (fot. ABT Sportsline)
Czerwone zaciski wyczynowych hamulców w ABT Sportsline SQ7 to jedyne odstępstwo od czerni w wyglądzie tego modelu(fot. ABT Sportsline)

Pod względem dynamiki ABT Audi SQ7 jest tyleż potężnym, co bezkompromisowym pojazdem. Już fabryczne Audi SQ7 jest w stanie osiągnąć 100 km/h w czasie 4,1 s. W przypadku opisywanej modyfikacji czas ten będzie z całą pewnością krótszy, choć tunerska firma go nie ujawniła. Można jednak oczekiwać rezultatu poniżej 4 sekund. Niemniej raczej nie uda się uzyskać takiej wydajności, jaką ABT uzyskało w przypadku innego zmodyfikowanego wcześniej przez ABT dużego Audi, modelu SQ8, o którym wspominaliśmy w naszym serwisie.

Szalone ABT Sportsline RSQ8-R

ABT Sportsline SQ7 zostało również nienachalnie zmodyfikowane jeżeli chodzi o wygląd i właściwości aerodynamiczne tego potężnego SUV-a. Pakiet aerodynamiczny zastosowany przez niemieckiego tunera obejmuje m.in. listwy drzwiowe. Zmodyfikowano również układ wydechowy wraz z jego końcówkami (poczwórny wydech z 4-calowymi rurami), auto posadzono na 22-calowych alufelgach obleczonych w sportowe ogumienie Continentala, a na całość nałożono czarny lakier – czerwone pozostały jedynie zaciski wyczynowych hamulców. ABT Sportsline SQ7 można zamówić bezpośrednio od tunera w cenie 121 319 euro. Biorąc pod uwagę fakt, że ceny Lamborghini Urus startują od 1,25 miliona złotych to brzmi jak niezła okazja.

ABT Sportsline SQ7 (fot. ABT Sportsline)
Nieco ponad 120 tys. eurio – tyle wystarczy by wyjechać nowym ABT Sportsline SQ7 (fot. ABT Sportsline)

Lamborghini Urus jest szybkie nie tylko na asfalcie

Total
0
Shares