Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Akcje naprawcze: Fiat 500 i dwa modele Land Rover

Kolejne akcje naprawcze, o których powiadamia UOKiK. Tym razem wykryto problemy w skrajnie odmiennych pojazdach.
mechanik, naprawa auta
Niedługo ruszają zapisy na XI edycję Mistrzostw Mechaników pod patronatem Orlen Oil (fot. Shutterstock)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o kolejnych akcjach przywoławczych wszczętych przez producentów aut. Tym razem dwie sprawy. Jedna dotyczy sympatycznego malucha Fiat 500 (w wersji spalinowej), druga aut marki Land Rover.

Subaru Impreza STi GD – poradnik kupującego

Fiat 500 produkowany w fabryce w Tychach (fot. M 93 / Wikimedia)

W przypadku modelu Fiat 500, powiadomienie o akcji naprawczej do UOKiK wysłał podmiot odpowiedzialny za markę w Polsce, czyli FCA Poland S.A. Producent aut wytwarzanych w Polsce wykrył, że w wyniku nieprawidłowości materiałowych, w niektórych egzemplarzach aut, które trafiły na rynek może nastąpić pęknięcie półosi, co – jak wiadomo – powoduje mocno nieprzewidywalne zachowane na drodze. Zgodnie z danymi producenta akcja w Polsce obejmuje 153 egzemplarze włoskiego “malucha”. Właściciele pechowych egzemplarzy mają otrzymać listowne powiadomienia/zaproszenia do autoryzowanych stacji obsługi marki Fiat celem sprawdzenia i ew. wymiany zamontowanych półosi kół przednich.

Informacji związanych z kampanią naprawczą udziela FCA Poland S.A. (adres: ul. Komorowicka 79, 43-300 Bielsko-Biała; tel.: 00 800 342 800 00 lub 33 813 55 10).

Land Rover Defender – tegoroczny zdobywca Women’s World Car of The Year (fot. Land Rover)

Drugą marką, która wykryła problem w swoich autach jest Land Rover. Chodzi o modele Land Rover Discovery i Land Rover Defender z roku modelowego 2021 (czyli auta nowe), wyprodukowane w Wielkiej Brytanii. Wykryta usterka polega na tym, że w niektórych egzemplarzach tych aut może dojść do przeciążenia elektrycznego 48-voltowego układu elektrycznego, co w konsekwencji może spowodować zwarcie w przetwornicy prądu stałego, gdzie może nastąpić zwarcie 12-woltowego układu elektrycznego z masą pojazdu. W skrajnych przypadkach pasażerowie pojazdu mogą poczuć zapach spalenizny lub dym wewnątrz samochodu. W sytuacji, w której drzwi, okna i/lub okno dachowe będą otwarte, może dojść do pożaru pojazdu. W Polsce kampanią przywoławczą objęto 24 pojazdy. Ich właściciele otrzymali już stosowne powiadomienia celem naprawy wadliwych aut.

Informacji związanych z kampanią udziela Inchcape JLR Poland Sp. z o.o. (adres: Al. Prymasa Tysiąclecia 64, 01-424 Warszawa, tel.: 579 572 752, e-mail: crjlr@inchcape.pl). 

Jakie auto dla kobiety? Budżet 15 000 zł

Total
0
Shares