Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Aktualizacja Android Auto – wreszcie będzie działać dual-SIM

Android Auto to rozwiązanie coraz powszechniej stosowane przez kierowców. Wkrótce powinniśmy oczekiwać nowej, przydatnej funkcji tej nakładki

Telefon komórkowy z dwiema kartami SIM to przydatne rozwiązanie dla wielu osób. Zamiast nosić ze sobą dwa smartfony, możemy korzystać z numeru służbowego i numeru prywatnego za pomocą jednego urządzenia. Wszystko fajnie, tylko w przypadku Android Auto wybór karty SIM był… w zasadzie niemożliwy. Słowo klucz: “był”, bo najnowsza aktualizacja nakładki ma wreszcie wprowadzić tą długo oczekiwaną przez niektórych funkcję.

Nowe Volvo idzie dalej, już nie Android Auto, lecz kompletny Android Automotive OS

W rzeczy samej dotychczas Android Auto nie miał po prostu obsługi wielu kart SIM i standardowo realizował połączenia wywoływane w samochodzie za pomocą karty, która przez użytkownika ustawiona była jako domyślna. Google ogłosiło, że pracuje nad aktualizacją, która zapewni obsługę wielu kart SIM w jednym urządzeniu wszystkim zainteresowanym.

Opel Corsa-e i Android Auto
Android Auto na pokładzie Opla Corsy-e (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Funkcja ta ma być realizowana w najprostszy możliwy sposób. Podczas parowania smartfonu Dual-SIM z pokładowym systemem auta, Android Auto ma automatycznie rozpoznawać, czy dane urządzenie ma wiele kart SIM i w razie ich obecności ma aktywować funkcję łatwego wyboru karty, z której w danej chwili użytkownik chce korzystać.

Nie wiemy jeszcze (aktualizacja jeszcze nie została opublikowana) czy nowe funkcje pozwolą korzystać zarówno z wielu fizycznych kart SIM, jak i wirtualnych kart e-SIM, ale nie ma powodu sądzić by było inaczej. Tym bardziej, że nawet smartfony z serii Pixel sygnowane przez Google’a mają obsługę e-SIM. Przypominamy, obsługa wielu kart SIM w nakładce ma pojawić się w najbliższych tygodniach, warto pamiętać o jej aktualizowaniu.

Czy smartfon może być kluczykiem do auta?

Total
0
Shares