Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Amazon elektryfikuje flotę dostawczą

Amazon ruszył z elektryfikacją swojej floty dostawczych aut. Paczki dojadą do klientów bez jakichkolwiek emisji. Przynajmniej w wybranych miastach USA.
Amazon furgonetka elektryczna Rivian

21 lipca na drogi w wielu miastach Stanów Zjednoczonych ruszyły charakterystyczne furgonetki dostawcze zbudowane przez markę Rivian na zamówienie potentata e-commerce, firmy Amazon. Amerykanie mogą spotkać nowe pojazdy m.in. w Baltimore, Chicago, Dallas, Nashville, San Diego czy Seattle.

Nowa flota elektrycznych dostawczaków Riviana ma pomóc Amazonowi w stworzeniu zrównoważonej emisyjnie floty dostawczej, co w dalszej perspektywie ma pomóc firmie uzyskać zerowy poziom emisji, który to cel firma Jeffa Bezosa wyznaczyła sobie na 2040 rok.

Amazon
Do końca 2030 roku na drogach samych tylko Stanów Zjednoczonych ma być ponad 100 tys. takich elektrycznych furgonów (fot. Amazon)

Elektryfikacja floty dostawczej Amazona w Stanach ma przebiegać dość intensywnie, do końca tego roku na drogi ma ruszyć dosłownie tysiące nowych elektrycznych furgonetek Riviana, a do końca dekady, zelektryfikowana flota Amazona ma liczyć ponad 100 tysięcy pojazdów i to tylko w Stanach Zjednoczonych.

Zasięg Rivian EDV (Electric Delivery Van) to ok. 320 km (fot. Amazon)

Współpraca z Rivian jest zdaniem Amazona istotnym elementem strategii dekarbonizacji logistyki ostatniej mili. Elektryczne furgonetki oprócz zoptymalizowanych pod kątem Amazona funkcji przewozowych to pojazdy, które mają zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa. Dobra widoczność, system dookólnej obserwacji, czy systemy automatycznego hamowania awaryjnego w razie wykrycia innego pojazdu, pieszego lub rowerzysty to wyposażenie standardowe każdego egzemplarza furgonetki Amazon/Rivian. Więcej o nowych furgonetkach w poniższym wideo:

Total
0
Shares