Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Android Auto – aktualizacja ma naprawić zrywanie połączeń

Android Auto to bardzo popularne oprogramowanie wykorzystywane przez kierowców. Google po raz pierwszy w historii udostępniło wersje beta.
Nissan Juke N-Design
Android Auto i naprawdę nie potrzebujesz fabrycznej nawigacji (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Google opublikowało aktualizację oprogramowania Android Auto – popularnej nakładki systemowej. Przypominamy, że nie jest to już odrębnie instalowana aplikacja lecz trwale związany z mobilnym systemem Android – od wersji 10 – kod uaktywniany w momencie podpięcia smartfonu do zgodnego z Android Auto systemu pokładowego auta. Na razie nowy kod został udostępniony użytkownikom partycypującym w testach beta, ale dzięki temu możemy się dowiedzieć jakich funkcji można się spodziewać w kolejnej, finalnej edycji tego oprogramowania.

Android 12 i smartfon jako kluczyk do auta?

Wersja jaką udostępniono na kanale beta testerów interesującego nas tu oprogramowania to Android Auto 6.8.1131. Ciekawostką jest to, że choć to pierwsza wersja udostępniona publicznie (tym, którzy wyrazili chęć na sprawdzanie wersji testowych) to Google nie udostępniło logu zmian w stosunku do poprzedniej wersji.

Opel Corsa-e
Android Auto jest bardzo popularnym rozwiązaniem, gdyby jeszcze wszędzie działał poprawnie – dzięki aktualizacji są na to szanse (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Niemniej nowa wersja powinna przynieść poprawki wykrytych wcześniej przez użytkowników błędów. Dotyczy to na przykład problemów z jakimi spotykają się właściciele aut marki Toyota podczas korzystania z Android Auto. Znany jest problem polegający na ucinaniu dźwięku ze źródeł multimedialnych w sytuacji, gdy kierowca korzysta z nawigacji za pośrednictwem Map Google w Android Auto. Zresztą problem ze zrywaniem połączeń znany jest w przypadku samochodów wielu marek, co dowodzi, że leżał on po stronie kodu Google’a a nie samochodu.

Najnowsza wersja, aktualnie rozesłana do beta testerów ma te irytujące problemy z użytecznością usunąć. Stabilne wydanie nowej wersji opisywanego oprogramowania, które zostanie przesłane wszystkim w formie aktualizacji OTA ma pojawić się jeszcze w sierpniu. Tym, którzy chcieliby wypróbować wersję beta, przypominamy, że lepiej nie instalować żadnego oprogramowania w wersjach testowych na sprzęcie mobilnym, z którego korzystamy do ważnych zadań.

Na koniec zajrzyjcie do naszego przeglądu aplikacji mobilnych przydatnych dla kierowców

Total
0
Shares