Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Audi przekaże pieniądze ofiarom powodzi. Wiemy ile

Zalane obszary Niemiec 2021, fot. shutterstock

Mądrość przyszła po czasie. Marka, która pod koniec lipca nie była zadowolona z działań Youtubera, który pomagał ofiarom powodzi na obszarach wokół toru Nurburgring, używając testowego Audi RS6, sama przekazała 800 000 euro na pomoc osobom dotkniętym powodziami w tym roku na obszarze Niemiec. Połowa tej kwoty to wpłaty pracowników Audi z Ingolstadt i Neckarsulm, drugą część dołożył zarząd firmy.

Niektóre tereny Niemiec zostały w tym roku niemal całkowicie zalane (fot. shutterstock)

Audi chwali się wspieraniem ponad 20 organizacji, w tym przedszkoli, klubów sportowych, powiatowych jednostek straży pożarnej, a także hospicjów, Niemieckiego Czerwonego Krzyża, czy Niemieckiego Stowarzyszenia Caritas i podkreśla zaangażowanie swoich pracowników:

Hojność naszych pracowników pokazuje, jak głęboko kultura wspólnoty jest zakorzeniona w naszej firmie. Oprócz pomocy w nagłych wypadkach mamy nadzieję, że nasze darowizny przyspieszą długoterminowe wysiłki na rzecz odbudowy w dotkniętych powodzią regionach, a tym samym wniosą niewielki wkład w pomoc dotkniętym kryzysem miastom i powiatom – podkreśla Sabine Maassen, Członek Zarządu Zarządzanie zasobami ludzkimi w AUDI AG.

Kwota przekazana przez Audi jest wysoka, ale dla porównania: Kai Havertz, reprezentant Niemiec i napastnik Chelsea przekazał z tej samej „okazji” 200 000 euro Niemieckiemu Czerwonemu Krzyżowi. Misza Charoudin, biorąc w lipcu Audi RS6 do niebanalnego testu, wykonał doskonałą robotę, której PR-owcy Audi nie umieli wtedy przekuć w sukces. Samo przekazanie pieniędzy jest warte odnotowania, ale za chwilę nikt już nie będzie o tym pamiętał, w przeciwieństwie do filmu Miszy.

Total
0
Shares