Auta elektryczne to nowość? Nie dla Nissana, który świętuje 10 lat na rynku

Nissan
Nissan LEAF 10 (fot. Nissan)

Z okazji 10-lecia niezwykle premiery rynkowej pierwszego na świecie produkowanego seryjnie samochodu elektrycznego, Nissan wprowadza w Europie wersję specjalną – Nissana LEAF10. Jaki jest LEAF? Nasz test znajdziecie TUTAJ.

Nissan
Nissan LEAF 10 (fot. Nissan)

Wersja LEAF10, będzie dostępna w salonach sprzedaży w Europie w lutym i otrzyma nowy kolor nadwozia. Dodatkowo LEAF10 będzie standardowo oferowany z dwukolorowym nadwoziem. LEAF10 będzie dostępny z nowymi, inteligentnymi usługami oraz pokładowym hotspotem Wi-Fi (usługa planowana na drugą połowę 2021 roku). Ponadto wersja ta wyposażona jest w standardzie w system e-Pedal, 8” ekran dotykowy z obsługą systemów Apple Carplay i Android Auto czy system kamer 360°.

Nissan
LEAF 10 (fot. Nissan)

Nissan LEAF10

Wersję specjalną zdobią wzory Kumiko, które pojawiają się na bocznych lusterkach, linii dachu i klapie bagażnika. Motywy graficzne komponują się z eleganckim emblematem LEAF10, umieszczonym na tylnym słupku. Klienci mogą wybrać jeden z trzech dostępnych dotychczas odcieni lakieru nadwozia, standardowo zestawiony z czarnym dachem: czerwony Magnetic, niebieski Topaze lub biały Lunar. Nowością w gamie jest szary lakier Ceramic, który debiutuje na rynku wraz z wersją limitowaną LEAF10, również w zestawieniu z czarnym dachem.

Nissan
LEAF 10 (fot. Nissan)

Ile to kosztuje?

Ceny elektrycznego auta z limitowanej serii LEAF10 zaczynają się od 145 500 zł. Model ten pojawi się w salonach sprzedaży już w lutym tego roku i dostępny będzie w wersjach zarówno z akumulatorem o pojemności 40 kWh, jak i 62 kWh. Nissan przygotował pakiet finansowania w leasingu dla firm obejmujący gwarancję bazową z rozszerzeniem do 5 lat lub 100 tys. km (gwarancja na pojemność akumulatora się nie zmienia i wynosi 8 lat lub 160 tys. km) oraz pakiet przeglądów okresowych na 5 lat.

Nissan
LEAF 10 (fot. Nissan)
Total
0
Shares
Related Posts