Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Autobus wycieczkowy przerobiony na… mieszkanie

Autobus wycieczkowy nie kojarzy się z mieszkaniem, lecz z długimi podróżami. Tym razem o projekcie, który wykracza poza definicję kampera.

Celowo użyłem słowo mieszkanie, ba, pasowałoby tu nawet określenie apartament, bo kamper mimo wszystko, choć ułatwia spędzenie nocy poza domem, z domem jako takim jednak średnio się kojarzy. Zobaczcie ten autorski projekt przeróbki blisko 14-metrowego autobusu wycieczkowego na mobilny apartament o powierzchni 30 metrów kwadratowych.

Obecność szafek, łóżek czy zabudowy kuchennej raczej nikogo nie dziwi, ale w którym seryjnie produkowanym kamperze znajdziecie… kominek? Albo… podgrzewaną podłogę? Ciekawostek w projekcie prezentowanym na poniższym wideo z kanału TinyHomeTours jest więcej. Właściciel, Ivan Lacroix, który w przeprojektowanym przez siebie autobusie mieszka z żoną, Sylvie, wziął na warsztat wycieczkowy autobus MCI 102DL3 rocznik 1995 i zrobił z niego coś, co nazwał “Lacroix Cruiser”.

Przestrzen dzienna to szafki rozmieszczone po obu stronach autobusu, naprzeciwko siedzeń ulokowane są wygodne, rozkładane fotele. W salonie nie ma telewizora, ale tę kwestię właściciel rozwiązał inteligentnie montując w jednym z okien rolowany ekran, na który obraz rzucany jest przez zainstalowany w jednej z górnych szafek projektor.

Ciekawie rozwiązano też kwestie energetyczne. Autobus wyposażony jest co prawda w generator, ale dzięki zainstalowanym na dachu panelom solarnym oraz akumulatorowi o pojemności 20 kWh właściciele praktycznie w ogóle nie korzystają z generatora. Trzypalnikowa kuchenka zasilana jest propanem, jest też pełnowymiarowa lodówka typu side by side. Przestrzeń dzienna jest oddzielona od sypialni, która w razie potrzeby może pełnić również rolę gabinetu lub biura, po prostu miejsca do pracy. Do tego zbiornik na wodę o pojemności aż 473 litrów i jeszcze większy zbiornik na ścieki. Zresztą, co ja wam będę pisał, obejrzyjcie to wideo, mi skradło pół godziny. Nie żałuję.

Zobacz też: Xbus – modułowy bus marzeń, może być nawet kamperem.

Total
0
Shares