Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Chińscy właściciele Tesli wściekli. Przyczyną obniżki cen aut

Tesla lista roszczeń klientów

Według danych Reuters, ponad 200 właścicieli niedawno zakupionych Tesli jest niezadowolonych z powodu nagłej obniżki cen elektryków. Uważają, że znacznie przepłacili za swoje modele 3 i Y. Wściekli kierowcy protestowali przed salonami dealerskimi w Chinach. Żądają przeprosin i rekompensaty finansowej. To jednak nie pierwszy raz, gdy Tesla ma takie problemy.

Tesla kontra wściekli właściciele

obniżki cen Tesla
Klienci niezadowoleni są głównie z faktu obniżenia cen bezpośrednio po zrobionych przez nich zakupach (fot. Shutterstock)

Wszyscy klienci salonów samochodowych lubią obniżki sezonowe. Korzystanie z nich jest przyjemne, chyba, że dowiadujesz się o rabacie po dokonanych już zakupach. Właściciele Tesli Model 3 i Y wyrazili swoje niezadowolenie z faktu, że dosłownie kilka dni po nabyciu przez nich swoich egzemplarzy, ceny aut znacznie spadły. Setki wściekłych Chińczyków wyszło przed salony Tesli, by zbiorowo narzekać na działanie marki.

W samym Szanghaju zebrało się ponad 200 osób. Wyrazili oni niezadowolenie w związku z faktem, że przepłacili za swoje samochody po tym, jak Tesla obniżyła ceny w miniony piątek. To już drugi raz na przestrzeni trzech miesięcy. Policja pomogła zorganizować na miejscu spotkanie między przedstawicielami marki a zdenerwowanymi klientami. Ci z kolei żądają przeprosin i rekompensaty finansowej za straty.

Faktem jest, że amerykański producent samochodów elektrycznych przeprowadził obniżki cen o 11% względem września 2022 roku. Przykładowo – Tesla Model 3 kosztuje obecnie 229 900 juanów (142 500 zł). Wcześniej to było 265 900 juanów. Cena w przeliczeniu na złotówki spadła o ponad 20 tysięcy. Takim sposobem firma chce walczyć o klienta na największym rynku motoryzacyjnym na świecie. I rzeczywiście – nowi nabywcy mogą czuć się zachęceni, podczas gdy obecni czują niesmak i rozczarowanie.

Wszystko jednak wskazuje na to, że poszkodowani Chińczycy nie mają co liczyć na zwrot pieniędzy. Tesla najprawdopodobniej ich nie wysłucha. Chińska konkurencja jednak nie śpi i bacznie obserwuje działania amerykańskiej marki w swoim kraju. Jednak skoro nie zwrot pieniędzy, to jak Tesla załatwi ten w sumie dość poważny wizerunkowy problem? Czekamy na rozwój wydarzeń.

Total
0
Shares