Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Co się popsuło? Kolejne kampanie naprawcze

Co się popsuło? Tym razem UOKiK otrzymał powiadomienia od Renault i Hyundaia. Zakres usterek? Od aktualizacji softu po… zwarcie w “elektryku”
Zepsuty samochód, awaria
(fot. Shutterstock)

UOKiK ponownie rozesłał informacje o otrzymanych od producentów z branży motoryzacyjnej powiadomieniach dotyczących produktów niebezpiecznych. Na liście mamy dostawczaka i dwa modele popularnej koreańskiej marki. Zobaczmy co tym razem się popsuło, a dokładniej – w sprawie jakich napraw wezwą właścicieli producenci.

Renault Master III i hamulec parkingowy

Renault Master
Renault Master 3. generacji – niektóre egzemplarze mają wadliwy układ hamulcowy (fot. M 93 / Wikimedia)

W samochodach marki Renault MASTER III, wyprodukowanych w BATILLY (Francja) od 10 do 23.02.2021 r. oraz od 25 do 26.02.2021 r., istnieje ryzyko utraty skuteczności hamulca parkingowego z powodu anomalii fabrycznej w tylnym prawym zacisku hamulcowym. Co to za anomalia? Tego już producent w powiadomieniu przesłanym do UOKiK nie wyjaśnił. W każdym razie na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 340 samochodów. Producent zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną powiadomieni o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu kontroli i, gdy okaże się to konieczne, wymiany tylnego prawego zacisku hamulcowego. Informacji związanych z kampanią udziela Renault Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Marynarska 13, 02-674 Warszawa; tel.: 800 900 803; e-mail: [email protected]).

Hyundai i30 P w wersji produkowanej w Czechach – potrzebne oprogramowanie

Hyundai kontener
Hyundai i30 najnowszej generacji – kilka (dosłownie) egzemplarzy w Polsce ma niedopracowane oprogramowanie (fot. Krzysztof Kaźmierczak / Automotyw.com)

Z kolei w samochodach marki Hyundai i30 P (chodzi o najnowszą, trzecią generację tego modelu), wyprodukowanych w Republice Czeskiej od 9 czerwca 2020 r. do 23 czerwca 2021 r., niezbędne jest przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania modułu sterowania układem ESC. Aktualizacja ma na celu zoptymalizowanie funkcji ostrzegania o zbyt niskim ciśnieniu w oponach (układ TPMS) poprzez udoskonalenie skryptu sterowania układem ESC. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest tylko 7 pojazdów, a ich posiadacze zostaną powiadomieni o konieczności umówienia się na wizytę w ASO Hyundai w celu aktualizacji oprogramowania. Informacji związanych z kampanią udziela Hyundai Motor Poland sp. z o.o. (adres: ul. Wołoska 24, 02-675 Warszawa; tel.: 0 800 444 000).

Zobaczcie nasz test Hyundai i30 w wersji kombi

Elektryk i… zwarcie? Brzmi groźnie – Hyundai Kona electric

Hyundai Kona Electric
Testowany przez nas Hyundai Kona Electric (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Co się popsuło w koreańskich elektrykach? W samochodach marki Hyundai Kona EV (OS EV), wyprodukowanych w Korei Południowej od 11 maja 2018 r. do 13 marca 2020 r., może wystąpić zwarcie w celi zestawu akumulatorów wysokiego napięcia. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 138 pojazdów. Posiadacze pojazdów zostaną powiadomieni o konieczności umówienia się na wizytę w ASO Hyundai w celu aktualizacji oprogramowania układu zarządzania akumulatorami (BMS) lub wymiany zestawu akumulatorów wysokiego napięcia (BSA). Informacji związanych z kampanią udziela Hyundai Motor Poland sp. z o.o. (adres: ul. Wołoska 24, 02-675 Warszawa; tel.: 0 800 444 000).

Zobacz nasz test Hyundai Kona electric

Total
0
Shares