Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Cupra świętuje czwartą rocznice. Ambitne plany na 2022

Czwarta rocznica Cupry to narodziny wirtualnej platformy Metahype i zapowiedź nowych elektrycznych modeli.
UrbanRebel Cupra
Cupra świętuje 4. urodziny. Głównym motywem był koncept UrbanRebel i wirtualna rzeczywistość (fot. Cupra)

Jesteśmy po konferencji prasowej z okazji 4. urodzin Cupry. Marka ma bardzo ambitne plany: podwojenie sprzedaży i globalnej sieci. Pomoże im w tym… VR. Firma świętuje rocznicę premierą platformy Metahype, czyli nowej przestrzeni współpracy w wirtualnej rzeczywistości. Zapowiedziane zostały też nowe modele elektryczne.

Metahype – cyfrowa platforma współpracy Cupra

cupra x 2
Cupra Metahype: wirtualna rzeczywistość, zaprezentowana przez hiszpańską markę (źródło: Youtube Cupra Official)

“Metahype to nasza interpretacja tego nowego wszechświata. To przestrzeń współpracy, w której marki, start-upy i twórcy treści mogą organizować różnorodne wydarzenia i doświadczenia, dzięki którym ludzie mogą tworzyć i dzielić się kulturą” – mówił CEO Cupry, Wayne Griffiths. Metahype będzie światem wirtualnym, opracowanym we współpracy z firmą Visyon. Platforma skupi się na współpracy między innymi z markami ze świata muzyki. Wszyscy korzystający z Metahype będą mogli zaprezentować produkty cyfrowe i fizyczne, a także materiały artystyczne, w tym NFT. Jak podaje marka, “to świetna okazja, by zaangażować się w swoje społeczności w innowacyjny i autentyczny sposób”.

CUPRA2 Experience. Połączenie VR ze światem rzeczywistym?

Cupra2Experience
CUPRA2 Experience polega na prowadzeniu samochodu w świecie rzeczywistym, mając na sobie gogle i widok świata wirtualnego (źródło: Youtube Cupra Official)

Na konferencji poznaliśmy również sposób Cupry na przyszłość motorsportu. Jest nim połączenie świata rzeczywistego z wirtualnym. Prezentacja polegała na pokazaniu elektrycznego konceptu UrbanRebel, którego kierowca prowadził w okularach VR. Dzięki temu jadąc po realnym torze, widział futurystyczną, cyfrową rzeczywistość.

Jak wyjaśnia Antonio Labate, dyrektor ds. strategii i rozwoju marki, “dzięki naszemu całkowicie elektrycznemu UrbanRebel, dajemy światu CUPRA2 Experience. To wyjątkowe doświadczenie wyścigowe, w którym to, co prowadzisz, jest prawdziwe, ale to, co widzisz, jest wirtualne”. Rozwiązanie to ma “wstrząsnąć tradycyjnym formatem motorsportu”.

Nowe modele Cupra, premiera Metahype

Cupra UrbanRebel
W 2025 roku premierę będzie miał model inspirowany konceptem UrbanRebel (fot. Cupra)

Wraz z prezentacją CUPRA2 Experience i Metahype, koncern zapowiedział nowe modele. Pierwszym modelem elektrycznym marki będzie oczywiście model Born, którego premiera będzie już w 2022 roku. Potwierdzono także premierę Tavascana na rok 2024, a także zapowiedziano zupełnie nowy samochód w 2025, inspirowany UrbanRebelem.

Zapowiedziany wzrost sprzedaży jest realny. Hiszpańska firma odnotowała potrojoną sprzedaż w 2021 roku dzięki modelowi Formentor. W tym roku bardzo prawdopodobny jest kolejny skok, dzięki premierze Cupra Born i ekskluzywnej wersji Formentora: VZ5.

Total
0
Shares