Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Cupra UrbanRebel Concept. Sprzedaż od 2025 roku

To buntownicza interpretacja miejskiego samochodu elektrycznego. Nazywa się Cupra UrbanRebel Concept.

Cupra przedstawia wizję nowego w 100 proc. elektrycznego pojazdu miejskiego jako samochodu o odważnym i dynamicznym wyglądzie ze sportowym zacięciem. Cupra UrbanRebel Concept zadebiutuje wraz z otwarciem nowego City Garage w Monachium podczas targów IAA Mobility. Nowy model na rynku pojawi się w 2025 roku, ale już teraz hiszpański producent zdradza pierwsze szczegóły dotyczące jego wyglądu i osiągów.

Sportowy charakter jest rdzeniem DNA Cupra, dlatego firma postanowiła przedstawić całkowicie nową wizję swojego bezemisyjnego pojazdu miejskiego. Cupra UrbanRebel Concept to samochód oparty na koncepcji, która łączy elektryfikację, sportowe wrażenia z jazdy oraz estetykę inspirowaną erą cyfrową.

Kolejny elektryk z Martorell

– Cupra UrbanRebel Concept to radykalna interpretacja miejskiego samochodu elektrycznego firmy, który ma zostać wprowadzony na rynek w 2025 roku. Miejski samochód elektryczny jest kluczowym projektem strategicznym nie tylko dla naszej firmy, ale także dla całej Grupy Volkswagen, ponieważ naszym celem jest produkcja ponad 500 tys. miejskich samochodów elektrycznych rocznie w Martorell dla różnych marek Grupy. Nowa Cupra sprawi, że elektromobilność stanie się powszechnie dostępna – powiedział Wayne Griffiths, dyrektor generalny CUPRY.

Wersja drogowa Cupra UrbanRebel Concept zbudowana na platformie MEB Grupy Volkswagen zapewni ciągłą moc 250 kW (340KM) oraz do 320 kW (435 KM) w szczytowym momencie obrotowym. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wyniesie zaledwie 3,2 sekundy.

Ikoniczny design

Zespół projektowy Cupra wprowadził szereg nowatorskich rozwiązań w zakresie designu nowego modelu. Oryginalny projekt nadwozia wyróżnia się wyrazistymi, sportowymi liniami oraz odważną ekspresją. Widać to szczególnie w elementach takich jak drapieżny wygląd przedniej części nadwozia z charakterystycznymi przetłoczeniami na masce oraz nowymi trójkątnymi reflektorami.

Postawiono także na zaokrągloną linię okien, która tworzy ciągłą powierzchnię wokół auta tworząc wrażenie unoszącego się dachu (podobnie jak w Cupra Tavascan Concept). Dynamizm sylwetki podkreślają masywne kształty tylnej części auta wraz z ukoronowaniem całości w postaci okazałego spojlera, będącego nawiązaniem do sportowego charakteru buntowniczej Cupry UrbanRebel. Przy całkowitej długości wynoszącej 408 cm, szerokości auta równej 179 cm oraz wysokości zaledwie 144 cm, nowa Cupra zyskała sportowe proporcje i atletyczną sylwetkę.

Cupra UrbanRebel zostanie zaprezentowana podczas otwarcia nowego CUPRA City Garage w Monachium w czasie międzynarodowych targów IAA Mobility. Premiera rynkowa modelu planowana jest na 2025

Total
0
Shares