Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Cupra zapowiada “przycisk mocy” w nowym El-Born

Cupra El-Born
El-Born (fot. Cupra)

Jak podaje brytyjski Top Gear hiszpańska marka Grupy Volkswagen uchyla rąbka tajemnicy o swoim najnowszym aucie elektrycznym – Cupra El-Born.

Być może kojarzycie zamontowany w Mclarenie P1 system DRS, który na żądanie minimalizuje działanie aktywnej aerodynamiki, żeby pozwolić na lepsze przyśpieszenie? W nowej Cuprze ma znajdować się przycisk, który na żądanie – przygotuje dodatkową dawkę mocy. Wygląda na to, że El-Born będzie miał funkcję wyprzedzania w stylu aut wyścigowych. Nowy elektryczny El-Born Cupry pojawi się w 2021 r.i będzie wyposażony w przycisk typu “push-to-pass”. Tak mówi o tym Wayne Griffiths – szef marki:

„Powiedziałbym, że nazywamy to „impulsem”. To znaczy, że możesz mieć moc na żądanie. Auto jest dynamiczne, ale przycisk typu push-to-pass pozwoli uwolnić całą moc”

Cupra El-Born bazuje na nowej płycie podłogowej MEB, tej samej co VW ID.3. Co ciekawe Top Gear podaje, że Volkswagen prawdopodobnie opracowuje wersję ID.3 z oznaczeniem R w wersji hot hatch, prawdopodobnie z napędem na cztery koła i mocą przekraczającą 300 KM.

Formentor
Formentor (fot. Krzysztof Kaźmierczak / automotyw.com)

Nie tylko El-Born

W międzyczasie Wayne powiedział Top Gear, że pogłoski o najmocniejszej wersji Cupra Formentor napędzanej 2,5-litrowym, 5-cylindrowym turbodoładowanym silnikiem z Audi RS3, są prawdziwe. To świetne wieści, bo inżynierowie Audi nie chcieli udostępnić tego motoru do najnowszego Golfa R. Ten 5-cylindrowy mocarz był do tej pory zarezerwowany dla Audi w wersjach RS… Ale to będzie brzmiało!

Total
1
Shares