Czas to iluzja. Oto Rolls-Royce Phantom Tempus

Rolls-Royce Phantom Tempus (fot. mat. prasowe)
Rolls-Royce Phantom Tempus (fot. mat. prasowe)

Rolls-Royce Phantom Tempus zadebiutował wczoraj w Chinach w Szanghaju. Tutaj nie ma znaczenia spalanie, czy ilość miejsca na nogi. Superluksus jest w standardzie. Tempus to arcydzieło na zamówienie, inspirowane czasem i nieskończonością wszechświata. jest ograniczony do zaledwie 20 egzemplarzy na całym świecie.

Tempus to czas

Rolls-Royce Phantom Tempus (fot. mat. prasowe)
Wnętrze limuzyny Rolls-Royce Phantom Tempus (fot. mat. prasowe)

Wyprodukowanie samochodu kolekcjonerskiego jest zawsze ważnym momentem dla marki. Kolecja Tempus jest oparta na samochodzie Rolls-Royce Phantom, który zdaniem marki znajduje się na szczycie świata luksusu. Kolekcja Phantom Tempus inspirowana jest czasem, przestrzenią kosmiczną i fizyką teoretyczną, czyli zagadnieniami, które zmieniły sposób patrzenia na wszechświat.

Pulsar

Rolls-Royce Phantom Tempus (fot. mat. prasowe)
podsufitka Bespoke Starlight Pulsar (fot. mat. prasowe)

Projekt kolekcji Phantom Tempus obejmuje różne motywy związane z czasem i kosmosem. Kluczowym komponentem jest rzadkie zjawisko astronomiczne, pulsar, nieznane do 1967 roku i odnalezione dotychczas tylko w najgłębszych zakątkach kosmosu. Najbliższy pulsar, jaki został odkryty, znajduje się 280 lat świetlnych, czyli 1680 bilionów mil od Ziemi. Te bardzo gęste, rozgrzane do białości gwiazdy, które emitują promieniowanie elektromagnetyczne w niezwykle regularnych impulsach, co czyni je jednymi z najdokładniejszych zegarów we Wszechświecie. W kolekcji Phantom Tempus ta niezwykła siła natury jest głównym elementem podsufitki Bespoke Starlight, składającej się z oświetlenia światłowodowego i haftu Bespoke, tworząc wyjątkową podsufitkę Pulsar.

Czas to złudzenie

Rolls-Royce Phantom Tempus (fot. mat. prasowe)
„Zatrzymany bieg czasu”. (fot. mat. prasowe)

Inny aspekt czasu – złudzenie jego zatrzymania się – jest uchwycony w galerii „Zatrzymany bieg czasu”. To wyjątkowe dzieło sztuki znajduje się w konsoli, w której celowo pominięto zegar, aby zaznaczyć wolność od czasu i jego ograniczeń. Pojedynczy blok aluminium jest frezowany, aby uformować 100 indywidualnie wyprofilowanych kolumn, reprezentujących 100-milionowy okres rotacyjny gwiazdy pulsar. Każda kolumna jest anodowana na czarno i ręcznie polerowana, aby odbijać światło. Gdy oko porusza się po nim, cała struktura, choć jednolita, wydaje się marszczyć i wyginać. Dodatkowo na wygrawerowanej tabliczce w schowku jest tabliczna z cytatem z Alberta Einsteina: „Różnica między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością jest tylko uparcie obecną iluzją”.

Kairos Blue to kolor mroku

Rolls-Royce Phantom Tempus (fot. mat. prasowe)
Rolls-Royce Phantom Tempus w kolorze Kairos Blue (fot. mat. prasowe)

Wygląd zewnętrzny kolekcji Phantom Tempus jest sygnowany przez nowy lakier Bespoke, Kairos Blue, stworzony, aby uosabiać mrok i tajemnicę przestrzeni. Farba zawiera podobne do klejnotów niebieskie płatki, które błyszczą, gdy odbijają światło, reprezentując gwiazdy. Efekt dodatkowo podkreślają czarne detale zewnętrzne. Maskę limuzyn Phantom Tempus zdobi Spirit of Ecstasy, spersonalizowana unikalną datą i lokalizacją o szczególnym znaczeniu dla klienta. Małżeństwo, narodziny dziecka, a nawet sukces biznesowy – klient decyduje.

Prezentacja Phantom Tempus to „Podróż w czasie”

Plaza 66 (fot. mat. prasowe)

Debiut kolekcji Phantom Tempus w Chinach obejmuje również wyjątkowe doświadczenie on-line które marka nazywa „Podróż w czasie”. To sposób na zapoznanie się z RR umożliwiający klientom docenienie kolekcji z oficjalnego konta marki WeChat, a także możliwość zobowiązania się do zamówienia jednego z tych ekskluzywnych produktów. Z okazji debiutu Phantom Tempus Collection w Chinach Rolls-Royce stworzył też eksperymentalną wystawę, oferując wycieczkę po „Space Capsule”. Ta instalacja zapewnia żywą iluzję czasu w bezruchu, podczas której goście doświadczą zmysłowej uczty audiowizualnej. Obejmuje ona możliwość tworzenia spersonalizowanej muzyki „Tempus” za pomocą przycisków dotykowych. Ta instalacja znajduje się w tętniącym życiem Plaza 66 w dzielnicy mody w centrum Szanghaju.

Total
0
Shares