Czy Ferrari wraca na szczyt F1? Testy przed GP Monako

Ferrari GP Monako (fot. Ferrari)
Ferrari GP Monako (fot. Ferrari)

Kierowcy Scuderia Ferrari Mission Winnow, Charles Leclerc i Carlos Sainz, wykręcili najepsze czasy pod koniec drugiej sesji treningowej przed Grand Prix Monako. To dobry znak przed weekendowym wyściciem, ale należy podchodzić do tego ostrożnie. Samo Ferrari komentuje, że dwie drużyny na czele klasyfikacji mistrzostw (Mercedes-AMG i Red Bull) nie pokazały dziś swojego pełnego potencjału.

Monako: Charles Leclerc # 16

„To była nie lada niespodzianka, że ​​dzień skończył się tak dobrze, po tym, jak dziś rano mieliśmy trudny start. Ważne jest, aby przejechać jak najwięcej okrążeń, szczególnie tutaj w Monako. W drugiej sesji czułem się swobodnie i być może mamy nawet trochę miejsca na poprawę. Dopiero w sobotę będziemy wiedzieć, na czym naprawdę stoimy”

Nie obyło się bez problemów

Ferrari GP Monako (fot. Ferrari)
Charles Leclerc w Ferrari podczas GP Monako (fot. Ferrari)

Poranna sesja treningowa była dla Charlesa problematyczna. Leclerc po zaledwie czterech okrążeniach musiał zmierzyć się z problemem w skrzyni biegów. Za to Carlos wykonał plan, pokonując 32 okrążenia, wszystkie na oponach Pirelli Medium. Jego najlepszy czas (1:12.606 min) był wystarczająco dobry, aby zająć drugie miejsce. Po południu zespół “jechał” różne scenariusze z każdym z kierowców. Podczas swojego pierwszego wyjazdu Sainz używał opon Hard, podczas gdy Leclerc, wracając na tor po zmianie skrzyni biegów, używał zestawu Medium, którego nie mógł wypróbować rano. Następnie obaj mężczyźni przeszli na miękkie gmy tzw. Softs, i ustawnowili swoje najlepsze czasy: 1:11.684 min dla Charlesa (30-ste okrążenie); 1:11.796 min dla Carlosa (32-gie okrążenie).

Cisza przed burzą

Ferrari GP Monako (fot. Ferrari)
Carlos Sainz w Ferrari podczas GP Monako (fot. Ferrari)

Jak zwykle w Monaco dziś, w piątek, bolidy Formuły 1 mają dzień wolny. Samochody wracają na tor w sobotę o godzinie 12 na ostatnią godzinę treningu przed kwalifikacjami, które odbędą się tego samego dnia o 15.00. To one zadecydują o tym, kto ruszy z Pole Position. Sam wyścig o 78. Grand Prix Monako rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15.00.

Monako: Carlos Sainz # 55

„To był bardzo pozytywny dzień dla zespołu w Monako, ale wiemy, że to tylko trening. Na tym torze sytuacja może się jeszcze zmienić, więc pozostaniemy skupieni. Naprawdę brakowało mi jeżdżenia po ulicach Monaco. Dobrze się bawiłem w obu sesjach!”

Total
0
Shares