Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Lamborghini Urus S. Pierwsze egzemplarze już jadą do klientów

fot. Lamborghini press

Lamborghini zanotowało kolejny rekordowy rok i nie daje o sobie zapomnieć. Właśnie rozpoczęły się dostawy do klientów nowego Urusa S.

Czym jest Lamborghini Urus S?

Lamborghini konfigurator
Klienci mają teraz dużo więcej możliwości, żeby poszaleć przy konfiguracji (fot. Lamborghini press)

Lamborghini Urus S to bardziej zindywidualizowana odmiana oryginalnego Urusa. Klienci przy konfiguracji mają do wyboru ponad 60 kolorów lakierów. Nowe rodzaje wykończenia, nowe felgi, pakiety stylistyczne oraz detale wnętrza, czy nadwozia pozwalają dostosować ten samochód pod zróżnicowane oczekiwania: od dyskretnego look’u przez wyraźnie sportowy wygląd aż wyrafinowane, luksusowe kombinacje.

Nowy przedni zderzak o zmienionych liniach ma pokrytą matowym lakierem osłonę podwozia ze stali nierdzewnej, uzupełnioną błyszczącymi czarnymi detalami na przednim grillu, zderzakach i listwach progowych. Pięć dodatkowych opcji konfiguracji pakietów stylistycznych obejmuje kolor nadwozia, błyszczącą czerń niektórych elementów i detale wykonane z włókna węglowego.

Lamborghini Urus S. Osiągi

Lamborghini Urus S
Lamborghini Urus S ma osiągi podobne do superaut (fot. Lamborghini press)

Urusa S napędza 4-litrowy, podwójnie doładowany silnik V8, w którym zwiększono moc do 666 KM (wcześniej 650 KM). Moment obrotowy pozostał identyczny i wynosi 850 Nm, ale kierowca ma go do dyspozycji w szerszym zakresie – od 2300 obr./min do 6000 obr./min. Przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje Urusowi S jedyne 3,5 sekundy, a 200 km/h pojawi się na zegarach po 12,5 sekundy. Prędkość maksymalna to imponujące 305 km/h. Nie zapomniano o hamulcach. Ten superSUV potrzebuje jedynie 33,7 metra na zatrzymanie się ze 100 km/h.

Przypominamy, że za Urusa S w Unii Europejskiej trzeba zapłacić co najmniej 195 538 euro (bez podatku i dodatkowych opcji).

Total
0
Shares